Перед зимовими святами лікарі проекту «Біотех» звільняють палати, щоб кожен боєць міг провести свята у колі родини. От і днями поїхав додому Віктор – зовсім ще юний хлопчина, якому ми врятували від ампутації ногу. Лікування вже наближається до фінішної прямої: ногу хлопця вже звільнили від апарату Ілізарова, завдяки якому нога витягувалася до потрібної довжини. До цього часу імплантована кістка, вирощена із власних клітин бійця, вже стала набагато міцнішою.
Під час останньої операції хлопцеві зняли металеву конструкцію зі стегна та пластину, що тримала гомілку. Поки що його стегно скуте кокситною пов’язкою (тобто гіпсом, що повністю знерухомлює стегно). Носити цю незугарну конструкцію доведеться півтора місяці, доки кістка набуватиме міцності, проте потім – прямий шлях до реабілітації та активного руху!
Віктору чимало дісталося за час війни. Сам доброволець, хлопчина воював у складі 11 батальйону «Київська Русь». Важкі поранення отримав під час боїв за Донецький аеропорт ще у травні 2015 року. Віктор разом із побратимами обороняв шахту Бутівка, яку ворог нещадно поливав вогнем. Тоді ворожий заряд від РПГ влучив просто у хлопця. Кумулятивний струмінь знищив руку, вибух та осколки тяжко скалічили ногу.
Від початку лікування Віктора хірургам проекту вдалося подолати обширний остеомієліт, що нищив кістки, зростити дуже складні переломи, що не гоїлися вже тривалий час, та відновити значний дефект кісток –майже 12 см відсутніх кісток. З огляду на страшну інфекцію та травматичну руйнацію, відновити природну довжину ноги у ході першого етапу не вдалося. Тож лікарі зростили складні переломи за допомогою клітинних технологій та встановили апарат Ілізарова – щоб витягнути одну з кісток у довжину вже традиційними методами лікування ще на три сантиметри. І от нарешті хлопчина має ногу нормальної довжини і всі шанси повноцінно ходити!
Насамперед, друзі, це наша спільна із вами перемога. Майже 818 тисяч гривень – величезні кошти для пересічного українця, і сам Віктор навряд чи зміг би оплатити своє лікування, коли держава відмовилася лікувати свого пораненого воїна. Тож все, чого вдалося досягти в рамках проекту «Біотех-реабілітація поранених», стало можливим саме завдяки благодійним внескам небайдужих людей, які повірили у проект та не покинули скаліченого бійця сам-на-сам із бідою. Зараз ми лікуємо принаймні п’ятьох бійців, на чиє лікування кошти ще не зібрані. Ваша допомога завжди на часі!