Для того, щоб український флот нормально функціонував, українській армії необхідні військові водолази, які по-перше, пройшли навчання за вищим класом і, по-друге, забезпечені сучасним спорядженням і технікою. З навчанням водолазів, звичайно, в армії були деякі складності – саме тому і виник проект «Школа військових водолазів», в рамках якого інструктори-волонтери тренують підводних військових фахівців. Як і навіщо за це взялися волонтери, дивіться у сюжеті:
Група водолазів Маріупольського загону Морської охорони (в/ч 1472), що пройшли тренування, вже активно застосовують здобуті знання на практиці. А от щоб повністю закрити їхні потреби в рамках другого етапу «Школи військових водолазів», не вистачає буквально дрібниць!
Про те, що ми робимо та закуповуємо в рамках цього етапу проекту, в двох словах розповів Костянтин Миргородський, інструктор та куратор «Школи військових водолазів».
«Ще до того як ми розпочали навчання і допомогу загону ВСДВ, волонтери на чолі із Сергієм Притулою передали нашим водолазам дихальні апарати (акваланги), у кількості 6 шт. Ці апарати мають назву Drager LTG 2800 – такі стояли на озброєнні ВМС Німеччини у 2000-х роках, після чого були реалізовані на цивільному ринку в рамках програми переозброєння. Волонтери купили їх в Німеччині і передали прикордонникам, але обладнання знаходиться на межі свого експлуатаційного ресурсу і потребує ремоту та заміни окремих деталей. Зараз всі акваланги розібрано, і балони відправили на перевірку (внутрішній огляд балона, і перевірка максимальним тиском).
Щоб максимально швидко привести обладнання до ладу, а також щоб зробити його більш сучасним та зручним в експлуатації, ми закуповуємо ремонтні комплекти, допомагаємо провести сервісні роботи, міняємо застарілі шланги високого й низького тиску на нові. До прикладу, на цих апаратах встановлено редуктори шведського виробництва Poseidon Cyklon 5000, які свого часу були революційним проривом у світі водолазноі техніки, і зараз знаходяться на озброєнні ВМС США, Швеції, Німеччини.
Багато років вони активно експлуатувались, і зараз потребують ремонту і заміни прокладок, мембран, шлангів, регулювання тиску. Це тонка механіка, від якоі залежить життя водолаза, а тому таке обладнанна завжди повинно бути справним».
Як бачите, потреби не те щоб космічні, але без цих елементарних речей професійно підготовані військові водолази просто не зможуть виконувати свою роботу – часто непомітну, але вкрай важливу! І саме завдяки вашим пожертвам можна найближчим часом закрити всі потреби одного водолазного підрозділу. Давайте ж зробимо це, друзі?