13.01.2017: «Біотеху» довірився ще один поранений боєць
Василь М., 42 роки. Воював у складі 30 окремої механізованої бригади. Отримав поранення біля Савур-Могили.
– вкорочення правого плеча до 4 см.,
– незрощенний перелом плечової кістки навіть після фіксації уламків кістки пластиною та кісткових аутопластик,
– застаріле пошкодження правого променевого нерву.
Якщо не “Біотех”. З моменту поранення Василя минуло вже цілих два роки. Весь цей час його лікували традиційними методами що, на жаль, не дало результатів. Права плечова кістка так і не зрослася, тому рука бійця залишається нефункціональною. Єдиний шанс на зрощення дають біотехнології. Інакше на Василя очікує інвалідність.
Необхідне лікування: реконструктивно-відновлювальне лікування дефекту правої плечової кістки із застосуванням біотехнологій.
Василя мобілізували до 30 механізованої бригади у 2014 році. Тривалий час підрозділи бригади брали участь у обороні району біля Савур-Могили. Саме там у серпні 2014 Василь і отримав важке поранення руки. Під час обстрілу біля села Степанівка осколок влучив у праву плечову кістку. Того разу поранень зазнало чимало побратимів Василя.
Боєць лікувався у шпиталях Дніпра, Одеси, Києва та Ірпеня, переніс чотири операції. Два рази на розтрощену кістку ставили пластину, утім, за два роки кістка так і не зрослась. Усвідомивши, що перед ним постала загроза інвалідності, Василь, за порадою волонтера Надії Романенко, звернувся до клініки Ілая в рамках проекту “Біотех-реабілітація поранених”.
Василь – мешканець міста Малин Житомирської області. На війну потрапив майже з перших днів, його мобілізували у березні 2014 року, ще у першу хвилю. Під час служби в АТО встиг взяти участь у боях біля Андріївки, Амбросіївки, Сонячного та Савур-Могили.
До війни працював на місцевій паперовій фабриці. Зараз вдома у рідному місті на одужання Василя чекає дружина та двоє дітей: 20-річна дочка та 14-річний син. Василь має чудове мирне хобі – малювання. Особливо любить портрети та пейзажі. Зараз у нас з вами є можливість допомогти Василю повернути втрачене на війні здоров’я.
1. Обстеження протягом лікування (терапія, ортопедія, біострахування) – 10 125 грн
2. Забір фрагменту малогомілкової кістки та червоного кісткового мозку (зі знижкою 40%) – 18 060 грн
3. Ендотеліальні клітини, 40 млн. клітин (зі знижкою 50%) – 33 600 грн.
4. Періостальні клітини, 40 млн (зі знижкою 50%) – 33 600 грн.
5. МСК з кісткового мозку, 100 млн (зі знижкою 50%) – 74 025 грн.
6. 3D носії для клітин – кісткові блоки та кісткові чіпси (зі знижкою 40%) – 24 600 грн.
7. Анестезія (зі знижкою 15%) – 5 023,5 грн.
8. Реконструктивно-відновлювальне лікування в стаціонарі (зі знижкою 40%) – 263 700 грн.
Оновлення бюджету
У 2017 році Василь прийшов всі етапи запланованого лікування із заміщення дефекту плечової кістки. Курс досить складний, тож періодично виникали додаткові витрати, які було неможливо передбачити на етапі планування. Серед них: додаткові аналізи та дослідження, подовженя анастезії під час хірургічних маніпуляцій та додаткові дні проживання у палаті. Загальна сума цих витрат склала 17 206 гривень.
Наразі вже триває період реабілітації. Кістка зрослася, але через важкість випадку замість однієї пластини, яка враховувалась у бюджеті, довелося фіксувати кістку двома пластинами. Крім того, зараз, коли кістка вже зрослася та трохи зміцніла, для розробки руки необхідно зняти пластини, адже вони заважвють вільно рухати рукою. Сума додаткових видатків на лікування бійця склала 65 321 грн.