05.12.2016: День Волонтера: історія одного порятунку
03.08.2015: Відбулася основна операція "Кіборга" Віталія
30.07.2015: Важливий день для Віталія
10.06.2015: Віталій готується вирушити додому на Херсонщину
08.06.2015: Перший етап лікування для “Кіборга” Віталія
Віталій, 37 років, боєць 93 ОМБр, поранений у Донецькому аеропорту
Наслідки бойового осколкового поранення обох гомілок та правої стопи.
Права нога:
– дефект великогомілкової кістки в нижній третині впродовж близько 8 см.
– дефект таранної кістки, човноподібної кістки і плеснової кістки правої стопи
– фіксовані апаратом стрижневого типу, дефект правої малогомілкової кістки протягом до 12 см, фіксований апаратом стрижневого типу.
Ліва нога: тангенціальний дефект великогомілкової кістки в середній третині протягом до 8 см. з варусною і ротаційною деформацією.
Якщо не “Біотех”.Високоефективного лікування таких дефектів традиційними методами не існує, випадок загрожує інвалідністю через вкорочення кінцівок, а скоріше за все ампутацією, або 1,2-3 роками тривалого витягання за Ілізаровим, що в такому випадку має дуже низьку результативність.
Необхідне лікування:реконструктивно-відновлювальне лікування гомілкових кісток з застосуванням клітинних технологій. Лікування складатиметься з трьох етапів, кожен з яких включатиме до трьох операцій.
Віталій – боєць легендарної 93-ї ОМБр, до якої разом з побратимами він перейшов з добровольчого батальйону «Донбас».
17 січня цього року підрозділ Віталія визволяв з оточення 126-х бійців – для цього вони зробили коридор та героїчно тримали його під мінометним шквалом.
Проте одна з мін розірвалася поряд з Віталієм та нанесла йому безліч травм – він втратив багато крові, а тіло було пронизане осколками. Першу допомогу бійцю надав «Правий сектор», а потім непритомного Віталія транспортували у Селідове. Значну частину лікування боєць пройшов у Дніпропетровській лікарні ім. Мечникова. Тут, через гнійно-некротичний процес, герой переніс 6 операцій, була навіть загроза ампутації.
Згодом його перевели у Київський центральний військовий госпіталь.
Зараз Віталію загрожує інвалідність та вкорочення кінцівок на 10 см, що, окрім порушенням функцій ніг, матиме ще один дуже неприємний наслідок для бійця: центр тяжіння його тіла зміститься та може перейти у важку хворобу хребта – а це його слабке місце, адже Віталій страждає грижею міжхребцевого диска. Аби врятувати героя від таких проблем, волонтери з «Народного проекту» порадили хлопцю звернутися до проекту «Біотех-реабілітація поранених». Тут лікарі обіцяють зробити все можливе завдяки використанню клітинних технологій для максимального повернення здоров’я Віталію.
Боєць виріс у Сибіру – у місті Братськ Якутської області, де він мешкав з родиною до 1992 року. Саме там він захопився цікавим видом спорту – біатлоном. Він брав участь в обласних змаганнях і навіть отримав спортивний розряд.
Після Росії родина Віталія оселилася на батьківщині матері – на Херсонщині у Цюрупинському районі. Тут в мирний час він займався сільським господарством – вирощував овочі та фрукти, а ще заробляв ремонтом автомобілів. Це – одна з його улюблених справ, а ще він мріє відкрити власну кузню!
Вдома героя чекає велика сім’я: 13 річна донька, 7-річний син та кохана дружина, яка незабаром подарує Віталію ще одного малюка!
Діагностика та обстеження: 4 055 грн
1 етап лікування:
• 1 операція на обох гомілках (ревізія рани, пластика гранулюючої рани, ПЧКО кісток гомілки, забір фрагменту малогомілкової кістки та кісткового мозку): 39 990 грн
• 2 операція на обох гомілках (апарат гомілка-стопа, індивідуальне виготовлення носія, підготовка клітинного матеріалу, біотехнологічні витрати 200 млн. клітин, медикаментозне забезпечення, стаціонар, обстеження): 257 586 грн
2 етап лікування:
• Лікування однієї гомілки (введення клітинно-тканинного матеріалу у вигляді блоку в праву гомілку, остеосинтез пластиною діафізарного відділу великогомілкової кістки 1 пластиною): 41 240 грн
• Лікування другої гомілки (введення клітинно-тканинного матеріалу у вигляді блоку в ліву гомілку, остеосинтез пластиною діафізарного відділу великогомілкової кістки 1 пластиною, медикаментозне забезпечення, стаціонар, обстеження): 60 337 грн
Оновлення бюджету
У березні було завершене лікування переломів обох гомілок. Зараз Віталій активно розробляє ноги. Але при розрахунку вартості клініка не врахувала витрати на зняття апаратів з обох ніг. Виникла потреба покрити ці витрати у розмірі 25 276 грн.
Всі проведені Віталію операції пройшли успішно – зараз кістки обох гомілок вже сформовані та Віталій поступово навантажує ноги. Тим не менш, через значний дефект кісток, на лівій гомілці залишається незрощена ділянка. Цей дефект вимагає фіксації апаратом Ілізарова та поступового навантаження для успішного зрощення кістки. Додаткові витрати на лікування складуть 98 701 грн.
У 2015-2016 рр. лікарі провели основні етапи лікування дефектів кісток гомілок Віталія. Зараз відновлення кісток триває, але, через надзвичайну складність травми, виникла низка ускладнень з якими довелося боротися.
– По-перше, під час поранення боєць втратив більшу частину важливих судин ніг, тому відновлення кісток відбувалося повільно. Контрольні рентген-обстеження показали незрощену ділянку кістки поряд з правим гомілково-ступневим суглобом. Лікарями було прийнято рішення про ревізію місця травми та призначення додаткового лікування по факту огляду кістки. Витрати на додаткову операцію склали 90 596 грн.
– Перед цим, у процесі лікування, виникла необхідність проведення додаткової операції на лівій стопі для відновлення функції ноги. Під час цієї операції у січні 2017 року бійцю виконали теноліз сухожилля, змонтували апарат для виведення стопи у фізіологічне положення, а також зняли апарат з правої ноги. Витрати на додаткову операцію склали 94 499 грн. У вартість цього етапу також увійшли витрати на зняття апарату з лівої стопи. Після цього боєць став повноцінно навантажувати праву ногу та переходить на ходунки, а після зняття апарату з лівої стопи – навантажуватиме і ліву ногу.
– Ще одна проблема полягала в тому, що через недостатнє кровопостачання місць травми процес протікав повільно. Тому для укріплення кісток Віталію додатково ін’єкційно ввели клітини. Витрати на додатковий етап складуть 21 764 грн.
– Пізніше, в процесі відновлення, через недостатнє кровопостачання місця травми на правій нозі довелося монтувати апарат зовнішньої фіксації кістки щоб прискорити процес заживлення. На щастя, ліва нога загоюється на багато швидше. Витрати на додатковий етап склали 46 353 грн.
– Через вкрай тяжке поранення, тривале лікування та, як наслідок, виснаження організму Віталія процеси регенерації проходять повільніше ніж того хотілося б. Вже проведена велика робота і є багато позитивних зрушень, та під час останнього рентген обстеження напочатку 2018 року, була виявлена ділянка лівої великогомілкової кістки що не повністю відновилась та потребує додаткового застосування кісткових чипсів з клітинами. Операцію провели у лютому місяці. Витрати на одатковий етап склали 123 660 гривень.
– Наразі головне завдання зробити ноги опороздатними, адже через погане кровопостачання ніг унаслідок травми, кістки відновлюються повільно та залишаються тонкими та крихкими. Для подолання цих проблем на початку березня 2018 року бійцю були виконані додаткові хірургічні втручання, зокрема пластика рубцево-виразкового дефекту ротованим клаптем та пластика рани розщепленим шкірним клаптем на лівій нозі та операція на правій нозі – остеотомія великогомілкової кістки, остеотомія малогомілкової кістки, монтаж репозиційного апарату гомілка-стопа з метою корекції кістки. Витрати на ці операції склали 121 616 грн. Також бійцю на майбутнє заплановано три додаткові операції, вартість яких у сумі становитиме 307 653 грн, а саме: демонтаж апаратів з обох ніг у липні 2018, операція на правій нозі (пластика рубцево-виразкового дефекту ротованим клаптем, пластика рани розщепленим шкірним клаптем, формування реципієнтного ложа, позаосередковий черезкістковий остеосинтез) у серпні 2018 та операція на правій нозі (демонтаж апарату, формування реципієнтного ложа, трансплантація кісткових чипсів) у жовтні 2018.
Оновлена спеціальна ціна на лікування: 1 333 326 грн.