Офіцер з 39-ого мотопіхотного батальйону Роман був прийнятий у проект “Біотех-реабілітація поранених” у червні 2015 року з переломом плеча, який півроку не зростався. Вже через 3 місяці після основної операції на руці бійця тривають активні процеси зрощення кістки у місці дефекту!
Перша операція в рамках проекту була зроблена 16 липня, коли у бійця взяли клітинний матеріал та демонтували апарат зовнішньої фіксації.
Через два місяці, 16 вересня, лікарі виконали Роману основну операцію, під час якої у місце травми ввели 3D-гель з чипсами остеопластичного матеріалу та аутологічними стовбуровими клітинами, а також зафіксували кістку пластиною типу LCP.
Варто зазначити, що під час лікування були виявлені ще більші проблеми у його руці, які потребують виконання ще одної операції – артродезу променево-зап’ясткового суглобу.
Історію хвороби та хід лікування Романа можна побачити за посиланням.
На контрольному рентгені Олександра, зробленому через 1,5 місяці після основної операції, лікарі констатують процеси формування кісткової тканини у місцях переломів таранної та п’яткової кісток.
Зараз Олександру призначений наступний контрольний рентген (3 місяці після операції), після чого можливе зняття апарату.
Про бійця: Олександр – кадровий військовий, який був поранений 26 червня 2014 року біля кордону з Російською Федерацією, неподалік пунктів Ізварине та Довжанський.
Він отримав переломи таранної та п’яткової кісток, переніс шість операцій у госпіталі, але традиційні методи лікування не допомогл відновити кістки, і герой цілий рік пересувався на милицях. Тому одеський волонтер Ольга Домбровська порадила Олександру звернутися у соціальний проект “Біотех-реабілітація поранених”
Лікування у рамках проекту розпочалося розпочато 07 жовтня 2015 року, коли бійцю виконали забір клітинного матеріалу, а також відкриту репозицію таранної кістки та позаосередковий черезкістковий остеосинтез апаратом спицевого типу.
2 грудня 2015 року бійцю був проведений основний етап лікування, під час якого лікарі виконали три операції на стопі: введення 3D-гелю з чипсами остеопластичного матеріалу та аутологічними стовбуровими клітинами у місце перелому шийки таранної кістки, у місце перелому п’яткової кістки, а також артродез гомілково-ступневого суглобу.
Історію хвороби та хід лікування Олександра можна побачити за посиланням.