Група японських вчених планує до 2020 року налагодити масове виробництво штучної крові за допомогою індукованих плюрипотентних стовбурових клітин (iPS-клітин).
Компанії Megakaryon вдалося в квітні цього року отримати перші успішні зразки. Президент корпорації Гендзіро Міва (Genjiro Miwa) почав роботу над створенням штучної крові ще в 2008 році разом із професорами Токійського університету Хіроміцу Накауті (Hiromistu Nakauchi), і Кіотського університету Кодзі Ето (Koji Eto).
Вчені поскаржилися, що найчастіше розвиток медицини сповільнюється через те, що нові технології не вдається поставити на комерційні рейки. “Вчені не завжди вміють монетизувати свої дослідження. Нам необхідно залучити кого-небудь зі світу бізнесу, інакше Японія серйозно відстане від зарубіжних конкурентів у цій галузі”, – говорить Накауті.
На думку розробників технології, виробництво штучної крові вкрай важливо для медицини в умовах старіння населення, через що різко знижується кількість потенційних донорів. Ця технологія також важлива для лікарів в тих регіонах світу, де недостатньо умов для організації станцій переливання крові.
В даний час Megakaryon має можливості для виробництва лише невеликої кількості штучної крові – в сотні тисяч разів менше реальних потреб медичних установ.
Після того, як японський вчений Сін’я Яманака у 2012 році став лауреатом Нобелівської премії з медицини та фізіології за дослідження в області стовбурових клітин, інтерес до цієї теми, як з боку японського суспільства, так і з боку японського уряду, багаторазово зріс. Регенеративна медицина була оголошена одним з пріоритетних напрямків розвитку науки.
Україна також має величезні досягнення у розвитку та застосуванні передових технологій. За їх допомогою українські біотехнологи вже вирощують кістки та нервові клітини. Ці технології застосовують для відновлення кінцівок та пошкоджених суглобів поранених в АТО бійців, повернення їм функцій та рухомості. Такі технології мають лише кілька клінік на весь світ, в тому числі – й Україна. Медичний центр ilaya та People’s Project, в рамках проекту “Біотех-реабілітація поранених”, відновлюють важко поранених бійців і повертають їх до здорового життя.
Раніше People’s Project повідомляв як за допомогою біотехнологій вберегли руку розвідника від ампутації. А нещодавно лікарі відростили нову кістку пораненому бійцю батальйона “Донбас”.
Наразі триває збір коштів на лікування п’ятьох поранених, ще четверо чекають в черзі, щоб долучитися до проекту. Для них біотехнології – єдиний шанс одужати. Оскільки держава, через законодавчі та інші обмеження, не може підтримувати біотехнології у лікуванні, поранені солдати сподіваються лише на допомогу Народу.
Закликаємо долучатися до благодійної справи і допомогти нашим захисникам.