Друзі, маємо хороших новин про пацієнта проекту «Біотех-реабілітація поранених» Володимира. Так-так, це саме той Володимир, якому ми тривалий час відновлюємо складну травму стопи. Ще 2015 року чоловік підірвався на міні під Водяним. Вибухом тяжко скалічило ногу і повністю вирвало п’яткову кістку. Вилікувати такі травми лікарям було не під силу: медики стабілізували стан ноги та відправили Володимира на лікування до Німеччини. Та й там не допомогли: максимум, на який здатна сучасна медицина – компенсувати дефект за допомогою спеціальних ортопедичних пристроїв. Чолові лишився сам на сам із бідою: нога неопороздатна, ходити ніяк, мордує постійний сильний біль.
Стопа Володимира до та після лікування: різниця очевидна!
Тим часом на випадок Володимира звернули увагу лікарі волонтерського медичного проекту «Біотех». За певний час біологи культивували культуру стовбурових клітин Володимира, населили ними спеціальний кістковий матрикс та трансплантували його у місце кісткового дефекту. Згодом лікарі провели ряд пластичних операцій, компенсували дефекти м’яких тканин та фактично відтворили природну форму стопи Володимира. З часом провели роботу і з сухожиллями: так, аби чоловік міг повноцінно ворушити та користуватися відновленою ногою у повному обсязі.
Вже зараз, ось буквально днями, Володимиру зняли з ноги гіпсовий корсет, який захищав стопу на стадіях загоєння після останніх операцій. Нині чоловік має потроху ходити на власних двох, навантажувати відновлену ногу та повертати її до нормального режиму роботи.
За кілька хвилин цей гіпс нарешті буде знято
Повний курс лікування Володимира оплатили волонтери: коштом народних пожертв, Центр волонтерів People’s Project зібрав та сплатив суму у понад 800 тисяч гривень. Держава у фінансуванні лікування бійця участі так і не бере. І, хоча ногу Володимира ми фактично і відновили, та нашої допомоги потребують і інші учасники проекту. Саме тому ми закликаємо вас долучатися до подальшої діяльності «Біотеху»: адже тільки ваші пожертви дають тяжкопораненим бійцям можливість повернутися до повноцінного життя та забути про можливе каліцтво.