Запропоновано використовувати для трансплантації матеріал, який поступово вивільняє стовбурові клітини!
Клітинна терапія – перспективний метод регенерації пошкоджених тканин, але методи введення клітин слабо відпрацьовані, що веде до низького виживання або розсіювання трансплантованих стовбурних клітин, так що в місці пошкодження їх залишається недостатньо для вираженого клінічного ефекту.
Американські вчені з Технологічного Інституту Джорджії розробили ін’єктований біодеградуючий альгінатний гідрогель, що дозволяє вивільняти розподілені в ньому стовбурові клітини, які використовуються для регенерації кісткової тканини. Запропонований матеріал сформований у вигляді кульок діаметром <200μm, які можуть бути введені в місце пошкодження і залишатися там довгий час, поки не піддадуться біодеградації, причому розподілені в кульках клітини зберігають життєздатність. Вчені запропонували для поступового вивільнення клітин з альгінатних мікрокульок додавати в гідрогель альгінатліазу. Кульки формували за допомогою високого електростатичного потенціалу, а їх контрольованої біодеградації досягали шляхом поєднання альгінатліази і альгінату при 4° C. Результати дослідження показали, що швидкість деградації мікрокульок і виходу з них клітин залежала від співвідношення вмісту в гідрогелі альгінату і альгінатліази. Життєздатність клітин, які виходять з кульок, змінювалася від 87% на другий день після трансплантації і до 71% - на 12-й день. При культивуванні клітин, що вийшли з кульок у моношарі в остеогенному середовищі клітини виділяли більше остеокальцину та інших розчинних факторів, ніж аналогічні стовбурові клітини, що не були попередньо інкапсульованими в гідрогель і які не піддавалися впливу альгінатліази. Також зростала продукція клітинами мРНК BMP2, FGF2 і VEGFa. Таким чином, запропонована система вивільнення стовбурових клітин може контрольовано випускати життєздатні клітини і остеогенні фактори росту, які виділяються ними.
Матеріали дослідження представлено в статті http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23906513
Біотехнології вже стали реальністю. І зовсім не обов’язково їхати далеко, щоб отримати кваліфіковану допомогу професіоналів. Проект “Біотех-реабілітація поранених” вже півтора роки доводить це. Для наших підопічних передові технології – єдина можливість уникнути інвалідності та фізичних обмежень. Кількість бійців, яких поставили на ноги лікарі проекту постійно росте. Та ще багато поранених військових потребують медичної допомоги яку їм не можуть надати в державних установах, а часто і закордоном. То ж ми вкотре просимо всіх долучатися до збору коштів та підтримати наших військових.