Ініціатор та організатор проекту «Кросфіт для військових» Валерій Кисель дав корисні поради щодо аеробних тренувань на своїй сторінці у соцмережі. Аеробні тренування – це тренування з великим числом повторень, спрямовані на поліпшення витривалості, наприклад: біг, ходьба, плавання, стрибки, танці, велосипед тощо.
Зокрема, Валерій Кисіль пояснив аеробний парадокс і специфіку прогресу новачків.
«Повільна робота на довгих дистанціях націлена, як правило, на покращення серцево-судинної ефективності і максимальне споживання кисню (МСК), а інтервальні тренування націлені на покращення переносимості молочної кислоти, очистку і максимальне споживання кисню. Два типи тренувань показали збільшення показників витривалості і покращення МСК, і ось де починається плутанина. Два різних методи тренувань, і вони раптом призводять до одного самого результату. Як таке може бути?», – вводить у курс справи тренер з кросфіту.
Відповідь можна знайти, розглядаючи сукупність людей, над якими проводилось дослідження. Більшість з них тільки починали тренувальну програму і мали фізичну форму нижче середньої. Іншими словами – новачки.
«Новачки далекі від свого генетичного потенціалу за показниками, і тому стрес низького рівня і неспецифічний стрес можуть призвести в них до позитивних адаптацій. Новачки можуть ходити, бігати підтюпцем, спринтом, стрибати, обертатися, розтягуватися, танцювати, висіти, підстрибувати або займатися будь-якою діяльністю, а їх витривалість буде поліпшуватися», – стверджує Валерій Кисіль.
Тренер з кросфіту запевняє, що новачки можуть їздити на велосипеді та їх присідання будуть покращуватися. Але для професійних атлетів чи атлетів міжнародного рівня, яким потрібен специфічний підхід для того, щоб забезпечити подальшу адаптацію, це вже не так .
Як бачимо, кросфіт – це не тільки накачування м’язів, але й відмінне знання теорії щодо ефективності фізичних вправ. Валерій Кисіль і надалі щопонеділка буде ділитися на своїй сторінці у соцмережі секретами і тонкощами фізичної підготовки.
А нещодавно People’s Project розповідав, чим займаються морпіхи на дозвіллі.
Нагадаємо, аби повноцінно завершити курс з підготовки майбутніх тренерів, які зможуть й надалі впроваджувати кросфіт у армійських підрозділах, ми потребуємо вашої допомоги. Ми віримо: кожен із нас воліє бачити армію не зграєю тендітних, мов горобці, юнаків, а щільними лавами міцних та кремезних чоловіків. Підтримайте проект «Кросфіт для військових»!