Дослідники з Інституту дослідження раку Слоун-Кеттерін (Sloan Kettering Institute for Cancer Research, США) використали стовбурові клітини людини для створення функціональної тканини гіпофіза. Про це йдеться у відповідному звіті.
Після трансплантації тканин щурам з гіпопітуїтаризмом, хворобою, пов’язаною з карликовістю та передчасним старінням, вирощені in vitro клітини гіпофіза демонстрували нормальне продукування гормонів.
«Існуючі методи лікування пацієнтів, які страждають на гіпопітуїтаризм, дисфункцію гіпофізу, далекі від оптимальних. Більш тривалий терапевтичний ефект надає трансплантація гіпофізарних клітин, які здатні підтримувати зворотній зв’язок з організмом», – каже перший автор дослідження Бастіан Циммер (Bastian Zimmer).
Гіпофіз – головний регулятор виробництва гормонів в організмі, які відіграють ключову роль у зростанні тканин і кісток, обміні речовин, репродуктивній функції і реакції на стрес. Наслідки дисфункції гіпофізу мають широкий діапазон і особливо небезпечні для дітей, які можуть страждати від таких наслідків, викликаних хворобою, як труднощі в навчанні, порушення росту, проблеми зі скелетом, а також порушення статевого дозрівання і подальшої статевої функції.
У даний час пацієнти з гіпопітуїтаризмом повинні протягом життя застосовувати дорогу замісну гормональну терапію, яка недостатньо добре імітує складну схему секреції гормонів, що залежить від циркадних ритмів і вимагає зворотнього зв’язку з іншими органами.
На відміну від такого лікування, клітинна терапія перспективна для відновлення природно регульованої секреції гормонів на постійній основі, без необхідності довічного дорогого лікування,- зазначають дослідники.
Циммер і провідний автор дослідження Лоренц Ст’юдер (Lorenz Studer) розробили на основі стовбурових клітин просту, швидку і надійну методику для отримання великої кількості різноманітних функціональних типів гіпофізарних клітин, придатних для терапевтичного застосування.
Дане дослідження може мати важливе значення для онкохворих, тому що гіпопітуїтаризм – одна з основних причин низької якості життя після променевої терапії мозку.
Раніше People’s Project повідомляв як за допомогою біотехнологій вберегли руку розвідника від ампутації. А нещодавно лікарі відростили нову кістку пораненому бійцю батальйона “Донбас”.
В рамках проекту “Біотех-реабілітація поранених“ лікарі клініки ilaya, за допомогою новітніх біотехнологій, відновлюють пошкоджені кінцівки та суглоби поранених українських військових.
Наразі триває збір коштів на лікування п’ятьох поранених, ще четверо чекають в черзі, щоб долучитися до проекту. Для них біотехнології – єдиний шанс одужати. Оскільки держава, через законодавчі та інші обмеження, не може підтримувати біотехнології у лікуванні, поранені солдати сподіваються лише на допомогу Народу.
Закликаємо долучатися до благодійної справи і допомогти нашим захисникам.