Несподівану приємну новину принесли нам спецпризначенці. Мова про легендарний 3 окремий полк спеціального призначення, що базується у Кропивницькому. Днями команда з числа бійців підрозділу повернулася з Великої Британії, де хлопці брали участь у престижних щорічних міжнародних змаганнях Cambrian Patrol. World’s toughest patrolling test – чи не найжорсткіші з масштабних польових заходів, за словами навіть британців, Cambrian Patrol мобілізували до участі понад 130 команд з 28 країн світу – одних лише британських вояків близько тисячі. Скажемо одразу: українська команда виборола срібні медалі, обійшли наших хлопців хіба бійці з Пакистану – вони беруть золото вже четвертий рік поспіль.
«19 жовтня вийшли на 48-годинне змагання. Перша фаза була вступна: перевіряли наші лідерські якості, навігаційну підготовку. Друга фаза була активна: тактична робота в дії, штурм будівель, евакуація поранених, розмінування. Частина команд зійшли із маршруту в процесі. Загалом за 48 годин ми пройшли орієнтовно 80 кілометрів у повній екіпіровці – із 45-кілограмовими рюкзаками. Змагання проходили на полігоні в Уельсі. В результаті ми набрали 76 очків – це була найбільша кількість балів серед команд-учасників. Далі був брифінг – розбір польотів, де ми пояснювали свої дії», – розповідає керівник команди з позивним Алекс.
І це дуже узагальнений і скромний опис усього, з чим довелося зіткнутися нашій команді. Адже у цілому завдання містили у собі геть різне: пробіг гірською місцевістю у штормову погоду за дві доби без сну, робота з агентами, «місцевим населенням», знешкодження терористів і звільнення цивільних заручників, допит і робота з полоненими, розмінування, хімічні атаки, закладки, робота автономними малими групами, спецзв’язок, форсування водних перешкод у горах з температурою води +6, зачистки поселень, розвідка, розмінування, надання першої медичної людям з травматичними ампутаціями. З усіма цими завданнями наші хлопці впорались на відмінно.
Таке завдання довелося проходити і нашим хлопцям
«Маршрути надзвичайно екстремальні. Нічого не видно, постійно йде дощ, болото по коліно, каміння і обвали, гірські річки і водоспади. Надзвичайно важко. Складні були і завдання. Із урахуванням Женевської конвенції, з наданням медичної допомоги, роботою з полоненими», – так описав враження інший учасник української команди.
Не українець, але інший вкрай достойний учасник змагань
Ми ж відзначимо інше: українська команда бере участь у Cambrian Patrol тільки вдруге. Та навіть за першого ж разу, ще минулого року, наші бійці впевнено узяли бронзу. Бронза тоді, срібло зараз, – нам така тенденція до вподоби, на наступний рік ми маємо великі сподівання. Ми щиро віримо і жодної миті не сумніваємося у їхніх можливостях та підготовці. Хлопців ми знаємо не перший день: хоча вони дуже автономні та самодостатні, втім, свого часу ми мали честь та нагоду допомогти саме цим спецпризначенцям дуже істотною кількістю спорядження.
Спеціальні хороші хлопці зустріли та привітали переможців ще в аеропорту
У буремні 2014-2015 роки, навіть попри те, що еліта, хлопці зіткнулися з тими ж реаліями, що й решта Армії – гостра нестача матеріально-технічного забезпечення, ба навіть банального спеціального одягу. Отже волонтерам довелося брати ситуацію до своїх рук, і всім миром, коштом пожертв небайдужих людей, буквально вдягати бійців. Тоді People’s Project передав спецпризначенцям комплекти тактичної уніформи, різноманітне додаткове вбрання, чохли для зброї, взуття, купу технічних засобів – від тепловізорів та оптики до засобів спецзв’язку. Тільки у звітах проекту «Перший народний спецназівець» можна знайти 34 позиції, присвячені саме цьому підрозділу, а скільки їх таких і в інших проектах. І як же приємно, що добре споряджені хлопці вже стали буквально живою легендою!
Та зрештою, ми піклуємося не лише про спецпризначенців, а й про решту армійських підрозділів. Ми щиро зацікавлені у тому, аби на престижних міжнародних змаганнях наші бійці показували найвищий результат, а у бойових операціях завжди мали чим прикро дивувати ворога. Саме тому ми докладаємо усіх зусиль, аби бійці усіх підрозділів, які звертаються до People’s Project по допомогу, були споряджені за останнім словом військової науки та техніки. Допомогти можете і особисто ви: у рамках проекту «Оперативне реагування» ми збираємо благочинні внески, аби на зібрані кошти купити необхідне спорядження для військових. Долучайтеся, разом ми робимо нашу Армію тільки сильнішою!