Втішно знати, що наші добрі друзі, навіть попри те, що останнім часом ми з вами приділяємо їм злочинно менше уваги, все так же активно працюють і роблять свою добру справу. Мова про Школу військових водолазів – фахове об’єднання ентузіастів, які докладають усіх зусиль для розвитку водолазної справи та вдосконалення вмінь українських військових та рятувальних підводних загонів на волонтерських засадах. Ми ж допомагаємо їм у рамках окремого благодійного проекту, що має одноіменну назву.
Розкажемо вам трохи більше, ніж про це сухо говорять у ЗМІ: проте давайте про все за порядком.
Днями на базі та потужностях ВМФ України офіційно створено Водолазну школу. Добірні спеціалісти Флоту готуватимуть наступну зміну: водолазів, якими комплектуватимуть усі підрозділи Армії, Флоту та інших структур, де критично необхідна участь фахівців підводної військової справи. За вісім тижнів інтенсивної фахової підготовки в Одесі Школа готуватиме спеціалістів широкого профілю – як до загальних пошуково-рятувальних операцій, так і до специфіки точкових військових операцій. Чи варто казати, що частину зусиль узяли на себе і фахівці ШВВ, як досвідчені та фахові інструктори?
Наші хлопці розробили для Школи програму фізичної підготовки та підводного двобою за найвищими світовими стандартами. Військові цю програму вивчили, радо ухвалили і одразу ж узяли у практичне застосування. Та навчальними методами все не обмежилось: інструктори ШВВ беруть активну участь і у практичних тренуваннях молодих підводників.
Крім іншого, до спільного процесу долучилися й інструктори військової водолазницької справи Флоту Її Королівської Величності. Невеликий бойовий десант підводників з британського міста Портсмут прибув до України з візитом ввічливості (і, будемо чесними, поглянути, чи є тут з ким взагалі мати справу). Офіцери познайомилися з українськими колегами, поділилися практичним досвідом: як від прийомів роботи у повсякденні, так і хитрощами мінної справи. Адже західні військові експерти недарма вважають, що росіяни можуть блокувати морські шляхи України за допомогою постановки мінних завад. От саме знешкоджувати ці мінні пастки і вчили українських підводників.
І українські підводники зуміли вразити британських колег! З огляду на завзяття та готовність українських військових, цей візит стане першим, але не останнім. Британські фахівці зголосилися активно долучитися до подальшого розвитку та тренувань українських підводників. І це – надзвичайно цінний і внесок у справу, і досвід. Острівна Британія віками веде активну та превентивну боротьбу на захист морських кордонів. Десятиліттями британські підводники відточують свої уміння на практиці. Саме тому їхні навички будуть вкрай цінними і у війні України з агресором.
Ми щиро вдячні нашим закордонним колегам та партнерам, які допомагають нам у цій визвольній війні. Щиро приємно, що до загального процесу активно залучені і фахівці ШВВ: адже важливо, щоб набутий досвід поширювався й іншими підрозділами. І саме покращенню та вдосконаленню вмінь водолазів і присвячено основні зусилля наших добрих друзів.
Що ж, знову активізуємо зусилля і ми. Днями ми актуалізуємо потреби проекту “Школа військових водолазів” та детально розповімо, чим зараз буде доречно допомогти вже й нам з вами. Підводний флот України зазнав значних втрат з початком війни: адже і навчальні потужності, й значну частину спорядження, не кажучи вже про частину фахового персоналу, що повівся на солодкі обіцянки загарбника й зрадив присязі, – вимушено залишили в окупованому Криму.
Тому закликаємо вас вже заздалегідь долучатися до участі в проекті та дієво підтримати розвиток наших військових підводників. Адже оборона України, хай то у небі чи під водою, – це наше спільне завдання, де потрібні зусилля кожного. Ми змагаємося за саме виживання України як держави. То хіба ж це справа, не варта посильної участі?
Долучайтесь!