Останні дні видалися буквально Днями снайпера: спілкуємося з кількома військовими спецами, що воюють у лавах спеціальних підрозділів та ведуть активну снайперську та контрснайперську роботу на передовій. Вибачте, та тут секретність вищого рівня: жодних деталей переповісти не можемо. Хлопці курсують лінією фронту, несподівано з’являються там, де найгарячіше, тому всі їхні здобутки зараз є службовою таємницею, про яку краще не говорити взагалі. Скажемо лишень, що службові відео та підтвердження бачили на власні очі: за останні декілька тижнів відлік успішних епізодів роботи облікується досить красивим числом.
Мусимо зазначити й головне: навіть сьогодні робота снайпера залежить від необхідного сучасного спорядження, часто понад те, що може надати держава. Для успішної, а почасти і комфортної роботи снайпери підготували перелік потреб, які вони просять, а ми мусимо оперативно закрити. Все це – не на склади, не для гри, а для активної боротьби проти ворога. Просто там і просто зараз.
Просто ліжка для мінімального комфорту. Міцні, прості й компактні розкладачки армійського зразку – виспатись, набратись сил і не студити філейні частини на холодній землі.
Отже зараз потрібні: польові складані ліжка. Інколи доводиться проводити на спостережних позиціях по декілька днів, тож треба десь відпочивати. Не вперше снайпери та спецпризначенці просять саме ці ліжка: штука й справді комфортна та мобільна. Так, аби не застудити нирки у армійському спальнику і не тягати за собою ватний смугастий матрац. Ні, правда) Зараз треба вісім штук, в середньому на ринку вони тисячі по три гривень.
Це такий собі перископ, який доповнює прицільний діапазон оптики та дозволяє в повній мірі використовувати балістичну траекторію кулі потужного набою
Потрібна оптична насадка: цю потребу ми оголошували ще навесні, зараз вона знов актуальна. Це спеціальний оптичний прилад, який дозволить користуватися оптичними прицілами та потужністю гвинтівки на граничних дистанціях. Так, щоб ворог і не розумів, звідки прилетіло. Хороші снайпери є, хороша гвинтівка і оптика теж, а от такої насадки не вистачає. Дещо зростає в ціні, тож зараз потреба складає десь 70 тисяч гривень.
Батарейки – перша потреба аеророзвідки. Це дуже витратний ресурс, поповненню якого військові завжди радіють мов діти
Побтрібні комплекти акумуляторів: для тепловізійних прицілів та квадрокоптерів, адже з аеророзвідкою працюють пліч-о-пліч. Це десь 15 тисяч гривень в цілому. Крім того, потрібен потужний ноутбук: аби аеророзвідникам було на чому працювати з відео високої роздільної здатності і можна було скласти докладну карту цілей. Це ще тисяч десять-п’ятнадцять.
Такі метеостанції завжди у ціні у снайперів: передаємо їх не вперше, і навіть не вдесяте
Ще одному підрозділу потрібні метеостанції. В ідеалі дві, але хоча б вже одну: так, аби не слинити палець на вітер і не вгадувати погоду навмання. З блютуз-модулем, щоб метеорологічні дані одразу йшли в балістичний калькулятор. А це – на порядок зручніше і швидше при обчисленнях влучного пострілу. Ці – тисяч від 17 кожна.
Всі ці потреби ми мусимо закупити коштом проекту “Я снайпер”, а отже потребуємо певного поповнення резерву коштів. Закликаємо вас до спільної участі: війна триває, і ми допомагаємо саме тим підрозділам, які не сидять без діла і активно ведуть боротьбу проти окупанта. Хоч гривнею, хоч поширенням – будь-яка допомога важлива. Долучайтесь!