Востаннє ми бачили Олександра два місяці тому. В квітні чоловікові нарешті провели основну операцію і провели трансплантацію. Днями ж він пройшов контрольний огляд. І схоже, справи потроху йдуть на краще – знімки показують, що кістковий матрикс зростається з кісткою гомілки, а клітинні матеріали сприяють процесу загоєння та зарощування зон кісткових дефектів.
На знімку – новий кістковий фрагмент, зафіксований пластиною. Потрошку зростається
Олександр долучився до проекту «Біотех-реабілітація поранених» ще 2015 року. У січні, під час варти на бойовому посту під Авдіївкою, де Олександр воював у складі 93 ОМБр, чоловік попав під потужний артилерійський обстріл. Міна розірвалася неподалік, її осколки тяжко скалічили ногу. На момент, коли Олександр довірився клітинним технологіям, йому вже провели сім операцій у державних шпиталях. Втім, скалічена кістка зростатися так і не поспішала. Осколком вибило значний шмат гомілкових кісток, дефект по довжині складав сім сантиметрів, ще дванадцять сантиметрів складав тангенціальний дефект – тобто побило та зруйнувало бічну поверхню.
От так виглядала нога Олександра спочатку. Схематично показано ураження кісток
Врятувати ногу могли хіба клітинні технології. Як часто буває у рамках проекту, спочатку лікарі виконали пластику та закрили зону масивного дефекту м’яких тканин. Після того ногу вивели у фізіологічне положення та довжину, традиційним способом трішки витягнули кістку, а решту довжини компенсували за рахунок біотехнологій. За певний час, коли нова кістка набуде достатньої міцності, Олександр зможе почати процес активної фізичної реабілітації. Два роки не користуватись ногою – звісно, над поверненням до нормального життя доведеться ще попрацювати.
Олександр потроху готується навантажувати ногу
Втім, тепер Олександр має шанс ходити на власній нозі. Не кульгати на милицях, не кататися на візку, не лежати безпорадно у ліжку. І все це завдяки вашій допомозі. Весь курс лікування ми, волонтери People’s Project, оплатили коштом пожертв. Випадок Олександра обійшовся нам у майже півмільйона гривень. Значну частину коштів надало підприємство “Інтерпайп”, де до війни працював Олександр, а решту грошей ми зібрали у якості благодійних пожертв від простих людей.
А трохи раніше він пересувався лише на візку
Оскільки держава не поспішає фінансувати лікування тяжкопоранених бійців а державна медицина допомогти їм не в силах, ми можемо лікувати їх у рамках проекту виключно із вашою допомогою. Долучайтеся до участі у проекті «Біотех-реабілітація поранених», підтримуйте наших хлопців гривнею чи хоча б поширенням інформації про проект та його успіхи. Так вже виходить, що як ми з вами не подбаємо про наших захисників – більше їм ніхто не допоможе.