Друзі, звітуємо у цілому: за плечима перший логічний етап проекту «Другий фронт», отже час підбити певні підсумки та рухатись далі. На ранок в Україні лише офіційно зафіксовано 804 випадки захворювань на коронавірусну інфекцію, з них 135 нових за останню добу. 161 з цих випадків зафіксовано у Києві, це +29 нових хворих. 20 випадків вже завершилися смертю, ще 13 хворих одужали. Отже, епідемія бере своє і шириться Україною.
Що важливе – хворіють не лише звичайні люди, які необережно чи мимоволі контактують із хворими. Офіційно Covid-19 вже підхопили троє медиків Хотинської ЦРЛ, що в Чернівецькій області. В Монастириському районі Тернопільщини захворіли 24 медики – це лікарі та медсестри, згодом з вірусом зліг і сам міський голова. Сьогодні, 2 квітня, перший випадок офіційно зафіксовано і в лавах ЗСУ: інфекцію виявили у лікаря Хмельницького військового шпиталю, її відправили на лікування, десятьох контактних людей – на карантин. І це лише ті випадки, про які повідомили офіційно.
Мішки-ящики, повні багажник та салон: у цих неприглядних пакунках – справді критично важливе
Саме тому ми активно продовжуємо роботу в рамках проекту, де намагаємося допомогти із захистом самим лікарям. Вчора ми мобілізувалися та розвезли основну частину захисного спорядження лікарнями Києва. Даруйте, але фото вдалися огидними: лікарі у роботі, швидко затягнули-передали, поїхали далі. Та й справу робимо не заради слави чи піару – тож все швидко, без зайвої метушні. Головне, що надали медикам хоч частину усього критично необхідного.
Затягнули в технічну комірку, далі лікарі продезинфікують та розсортують за потребою
Першою відвідали Клінічну лікарню №4: лікарі реанімаційного відділення зібрані, напоготові, настрій хороший і бойовий. Це й справді солдати Другого фронту: всі світлі лицем, готові до найтяжчих завдань та боротьби з найстрашнішою заразою за кожного пацієнта. Колись спільно із ними рятували одну хорошу людину від смерті: тоді вони викладалися на повну кілька тижнів, цілодобово. Приємно бачити, що готовність рятувати людей з тих пір нікуди не поділась. Маємо за велику честь хоч трішки їм допомогти.
Пан Володимир саме допомагає у розвантаженні. Він – молодий, але досвідчений реаніматолог, який і сам рятує людей, а сьогодні допоміг і спростив нам логістику. І так, не хвилюйтесь: це єдиний короткий момент на відкритому просторі, де ми тимчасово без захисту. Далі все дуже суворо.
Сюди ми передали 125 респіраторів, 100 захисних халатів, 20 окулярів та захисні маски. Це перша частина всього необхідного. До Обласної лікарні ми не їздили: всю передачу забрав тамтешній реаніматолог, пан Володимир, який ще й відчутно допоміг нам з логістикою передач. Туди рушили теж 125 респіраторів, маски та окуляри.
Не хвилюйтесь, це фото зроблене для нас дуже здалеку і з усіма пересторогами: так, щоб не лізти у стерильну палату, не заважати лікарям, не нести до відділення бруд і, зрештою, самим не підчепити вірус. Апарат ШВЛ напоготові, трохи захисту є, лікарі готові до двобою з небезпекою. Справді, на душі спокійніше.
Третю частину закинули вже у пологовий будинок №5, що неподалік. Тут працюють з інфікованими породіллями та вагітними, тож захисні засоби критично важливі. Залишили партію окулярів та респіраторів буквально на порозі – про фото не йшлось взагалі.
Тепер же до головного – що вже зробили.
Загалом, за першим етапом проекту, ми закупили та передали лікарям вже 950 респіраторів, понад 400 халатів, понад 1000 масок, стільки ж бахілів та одноразових шапочок, певну кількість прозорих щитків. Все це відображено актами прийому-передачі благодійної допомоги у звіті.
Все такою ж гострою залишається потреба у захисних костюмах: як багаторазових, на повсякдення, так і одноразових, для оперативного застосування. Відкрите питання з антисептиком, хоча каємось: поза логістикою інших закупівель, дезінфектанти поки не в пріоритеті. Виправимось найближчим часом.
Кому ми вже встигли допомогти:
1. ЦПМСД №5 та №6 міста Миколаєва.
2. Обласна клінічна лікарня Києва
3. Міська клінічна лікарня №4 Києва
4. Підстанція швидкої медичної допомоги Дніпра
5. Обласна інфекційна лікарня Волині у Луцьку
6. Пологовий будинок №5 Києва
Кому ще мусимо допомогти:
1. Всі вищенаведені лікарні потребують захисних костюмів та дезінфектанту. Мінімум, по 50-100 костюмів та літрів по 50 антисептиків.
2. Список прохань доповнили лікарі столичної Клінічної лікарні №10: на базі тамтешнього хоспісу розгорнули відділення для терапії найтяжчих інфекційних хворих. Потребують захисту на всю зміну – костюми, респіратори, антисептик. Мусимо допомогти.
3. З тими ж проханнями звернулися медики однієї з десантних бригад Збройних сил України. Прохання типове: маски, рукавички, антисептик. Їм теж мусимо допомогти.
На даний момент відчуваємо гостру потребу у коштах: закупити зараз відчутну партію костюмів – і всі акумульовані залишки грошей розійдуться за мить. Можна, звісно, сподіватися на те, що колись ситуація налагодиться, і все це з’явиться у лікарнях коштом держави – та скільки лікарів до того часу зляжуть з хворобою і самі? Саме тому закликаємо вас мобілізуватися, об’єднатися і допомогти. Попри всі наші та інших волонтерів зусилля, потреби лікарів по всій Україні залишаються критично актуальними. Тож долучайтесь, будь ласка. Це той другий фронт, де, зрештою, воювати всім нам. Кожному з нас.