Про нього ми не писали майже рік. Весь цей час тривали підготовчі процедури та робота над клітинними матеріалами. І от, нарешті, процес лікування почато. У вівторок Романові проведуть першу із серйозних операцій. Під час масштабного оперативного втручання лікарі проекту «Біотех-реабілітація поранених» підготують плече Романа до монтажу кісткового матриксу та застосування клітинних матеріалів.
Роман долучився до проекту давно. Воював у лавах 28 ОГМБр з перших днів війни, аж поки у серпні 2015 року не втрапив під ворожий обстріл у Мар’їнці. Поранення хлопця змушує вжахнутись: осколками ворожої міни Романові фактично вирвало усе плече. Подальший шлях хлопця був вкрай тяжким – рік у шпиталях, десятки операцій, кома, численні намагання відновити потрощені кістки. Та сталося так, що у руці відсутня не лише практично вся плечова кістка, а і весь суглоб. Саме тому максимум, який тепер пропонує навіть закордонна медицина, – артродез, цебто намертво, нерухомо прикрутити рештки кістки до лопатки гвинтами.
З огляду на досвід застосування клітинних технологій, лікарі клініки ilaya, де й проходять лікування учасники «Біотеху», спробують не лише замістити усю потрощену кістку, а і повністю реконструювати відсутній нині суглоб. Саме тому підготовка клітинних матеріалів і зайняла стільки часу: майже рік біотехнологи проекту вирощують кісткові конструкції вкрай складного профілю та надзвичайно великого обсягу. Що ж, ще трохи часу, і вони займуть своє місце у руці Романа.
Завдяки вашому милосердю, гроші на лікування Романа ми зібрали у повному обсязі, сума поки з рекордних – це майже 800 тисяч гривень. За ці кошти Роман пройде повний курс відновлення із застосуванням революційно-нових медичних технологій, що дають хороші шанси на максимальне відновлення знищеної кінцівки. Як і завжди, держава лишилася осторонь процесу – сама державна медицина тут допомогти безсила, а фінансувати успішне лікування бійців поза системою МОЗу очільники медичного міністерства не хочуть. От саме тому тягар відновлення поранених бійців АТО лягає на наші плечі. Тож мусимо нагадати: ваші внески в рамках проекту «Біотех-реабілітація поранених» завжди доречні. Проект успішно працює і далі, тож на лікування бійців постійно потрібні кошти. Тільки спільними з вами зусиллями ми можемо повертати наших тяжкопоранених бійців до нормального життя.