Бійцю 24-тої ОЗМБр Івану, пораненому під Зеленопіллям, зроблений перший рентген через 2 міс. після операції з заміщення дефекту гомілки тканинно-інженерним матеріалом. Лікарі констатують зрощення перелому та утворення кісткової тканини у місці дефекту.
Три успішні операції та два місяці чекання, і ось результат на фото!
Вітаємо нашого героя з успішним відновленням!
Нагадаємо, що Іван отримав важке поранення 11 липня 2014 року біля м. Зеленопілля на Луганщині унаслідок артобстрілу з боку сепаратистів. Боєць проходив лікування у кількох госпіталях та лікарнях понад 9 місяців, проте перелом гомілки не зростався. Тому Іван вирішив звернутися по допомогу до проекту “Біотех-реабілітація поранених”.
У рамках проекту боєць 24-тої ОЗМБр переніс три операції:
24.04.2015 – забір клітинного матеріалу (фрагменту малогомілкової кістки та червоного кісткового мозку), демонтаж апарату, накладання гіпсової пов’язки.
15.05.2015 – пластика рубців на передній поверхні гомілки з метою підготовки місця введення клітинно-тканинного матеріалу.
21.07.2015 основна операція з заміщення кісткового дефекту гомілки та усунення деформації за допомогою клітинного матеріалу у вигляді кісткових чипсів.
Історію хвороби Івана можна подивитися за цим посиланням.
Сьогодні, через 3 місяці після основної операції на стопі, десантник Олександр з 25 бригади зняв гіпсову лонгету!
За рекомендацією лікаря Володимира Оксимця, герой починає розробляти відновлену стопу.
Новий рентгенівський знімок повністю підтвердив очікування лікарів – кістки успішно відновлюються.
Крім того, поступово відновлюються і м’які тканини стопи, адже для усунення рубців також були застосовані клітинні технології. До речі, боєць приїхав до медичного центру разом з дівчиною Лілею! А значить – в нього з’явився ще один величезний стимул!
Нагадаємо, що Олександр поступив на лікування у проект “Біотех-реабілітація поранених” у січні 2015 року з важким осколковим пораненням лівої стопи (п’яткова кістка була на 75% відсутня). Це один з найбільш технологічно складних випадків у нашому проекті.
Лікарі провели поступове переміщення фрагмента п’яткової кістки в нормальне положення, усунули підвивих переднього відділу стопи та створили умови для нормалізації кровопостачання і чутливості стопи. Також була використана пластична хірургія для пересадки клаптя на живильній ніжці, а тепер – заміщення дефекту кістки.
У червні 2015 року герою виконали заміщення дефекту п’ятковоі кістки за клітинно-тканинним матеріалом у вигляді кісткових чипсів. Також за допомогою біотехнологій було проведено лікування рубців на стопі.
Раніше, до участі у проекті “Біотех-реабілітація поранених”, Олександр за 5 місяців переніс 17 операцій на нозі, навіть кілька разів була загроза ампутації.
Історію хвороби Олександра можна подивитися за цим посиланням.