Запропонувати проект

Для розгляду проекту заповніть форму. Приватну та контактну інформацію буде приховано.
Ваше ім`я
Ваш Email
Назва проекта
Необхідна сума
Опис вашого проекту
Будь ласка, максимально конкретизуйте потреби. Це допоможе уникнути непорозумінь і зайвих уточнень.
Дякуємо!
Допоможи нам швидше закрити збір, розкажи друзям та долучай їх
Поділися у соціальних мережах цим баннером
Поділитись у:
та завантажуй в instagram з посиланням на збір
Разом ми велечезна сила!
Завдяки вам закриті тисячі запитів для ЗСУ! Маємо продовжувати!

Допоможи мені дихати

«Ранні пташки»: як рятують передчасно народжених дітей

17 листопада весь світ відзначав День передчасно народжених дітей. Таких крихіток в Україні щорічно з’являється на світ приблизно 20 тис. З них 20% народжуються з екстремально малою вагою: від 1 кг до 500 г. Щодня неонатологи здійснюють маленьке диво, щоб врятувати їх. «КРАПКА» поспілкувалася з батьками, лікарями та волонтерами про важкі проблеми діток, яких мами ласкаво називають «кілограм цукру з ніжками».

«Все було ідеально, все йшло за планом, але…»

«Я не пам’ятаю, яким був син, коли я побачила його в перший раз, які у нього були ручки, личко … Стрес стер все з пам’яті. Андрій народився з вагою 920 г. Я була на 26-му тижні – на 6-му місяці. У мене тоді навіть живота толком не було. І я не розуміла, що сталося, чому, – розповідає адміністратор групи батьків передчасно народжених діток «Ранние пташки», одеситка Дарина Прібатіна. – Я не курила, не пила, не піднімала важких предметів, не перевантажувала себе роботою. Навпаки, багато відпочивала, стежила за здоров’ям. Все було ідеально, все йшло за планом. І раптом мене спершу кладуть на збереження, а потім я чую від лікаря: «Почалися пологи. Вага дитини буде грам п’ятсот. Він буде слабким. Швидше за все, він помре». Люди, які з цим не стикалися, не зрозуміють, який страх і стрес я тоді пережила».

Наша співрозмовниця згадує, що кілька тижнів жила немов у кошмарному сні.

«Не вірилося, що все це сталося зі мною. Начебто мова йшла не про мене, – продовжує Дарина. – Будь-яка мама вірить в краще і хоче, щоб її дитина жила. Але ми не розуміли, що відбувається, що робити далі. Чи потрібно підписувати папери в реанімації чи ні, робити переливання крові або не варто. Кожен день лікарі лякали можливими наслідками. «УЗД показало, що можливий ДЦП. Будемо перестраховуватися?» – «Будемо…». Уявіть: ти не розумієш, чи буде твоя дитина бачити, чути, розмовляти, чи буде вона ходити…»

Страхи не зникли, навіть коли наших героїв нарешті виписали.

«Про післяпологову депресію не йшлося. Потрібно було шукати ліки, їздити за ними по всьому місту. Я не рахувала, скільки грошей ми витратили – явно за сотню тисяч гривень. І зараз Андрій зовні не відрізняється від однолітків. Рухомий веселий хлопчик, який любить співати, легко запам’ятовує вірші та мріє стати футболістом», – робить висновок Дарина.

«Будь-яка проблема вирішувана»
«Ще десять років тому вважалося, що пологи до 28 тижнів – пізній викидень. Але технології розвиваються. Зараз ми рятуємо дітей, які зовсім недавно були приречені. Так, вони зіткнуться з масою проблем, але соціально адаптуються і не будуть сильно відрізнятися від однолітків, – розповідає акушер-гінеколог перинатального центру Києва Іван Цехмістренко. – Навіть коли відсоток виживання низький, треба боротися за дітей. Будь-яку проблему можна роздути, але в кінцевому рахунку вона вирішувана».

І в цьому році волонтери ведуть кілька проектів допомоги лікарям і мамам. Наприклад, Центр волонтерів “People’s Project” збирає кошти, щоб придбати для потреб Київського пологового будинку №3 спеціальний медичний газоаналізатор. Допомогти можна тут.

«Всі батьки розуміють, наскільки життя дітей залежить від медобладнання. Дуже страшно зіткнутися з ситуацією, коли у тебе є гроші, є сили, медики роблять все можливе, але в підсумку ти нічим не можеш допомогти дитині, – розповідає керівник Центру волонтерів People’s Project Максим Рябоконь. – Ми розуміємо, як все працює в українській медицині. Є держбюджет, планування, затвердження, закупівля, поставка. Таким способом проблему не вирішити за три–чотири місяці, але це можуть зробити волонтери».

Медики кажуть, що іноді в перші хвилини життя у дітей виникають серйозні ускладнення, зокрема недостатній доступ кисню до мозку. Такі новонароджені потребують дуже виваженого лікуванні, найменша помилка може заподіяти малюкам непоправної шкоди. У момент народження лікар повинен оперативно вирішити, давати дитині додатковий кисень чи ні. Передозування киснем може викликати крововилив в мозок, хронічні захворювання легень та ін.

Зараз обладнання в палатах інтенсивної терапії Київського пологового будинку №3 дозволяє виміряти рівень кисню в тканинах дитини. Але в критичних ситуаціях надважливо знати зміст і інших газів в крові малюка. Тому і проводиться збір коштів на спеціальний медичний газоаналізатор. Цей прилад дозволяє миттєво побачити повну картину і прийняти правильне рішення в критичній ситуації.

Підтримати інші проекти
Проект завершено

Допоможи мені дихати

Збір коштів на аналізатор електролітів та газів крові для відділення інтенсивної терапії Пологового будинку №3

244 369 грн потрібно
100% зібрано
Детальніше