Друзі, у «Біотеху» істотне поповнення. Лише днями ми писали про нового пацієнта Володимира – чоловік має тяжку травму суглоба, яку отримав у зоні АТО. Аж ось проект поповнився іще одним бійцем. Новачка звуть Євгеном і він дуже страждає від болю.
До лікарів Євген звернувся зі скаргами на постійний сильний біль у стопі. Чоловік воював у складі 92 ОМБр, до якої долучився із перших днів війни. Воював цілий рік, пройшов найгарячіші точки: Іловайський котел, Станицю Луганську, Трьохізбенку. Травму отримав в бою під містом Щастя – осколок артилерійської міни поцілив у стопу, сильно пошкодило п’яткову кістку. У державних шпиталях складні переломи таки заростили. Та у подальшому, навіть попри скарги Євгена на біль, чоловіка просто виписали додому. Півтора роки Євген ледь кульгав із костуром, чим далі, тим гіршим ставав стан бійця. Лікарі пропонували єдине: провести медикаментозну блокаду, аби утамувати біль. Але про лікування самих причин болю мова навіть не йшла. У розпачі Євген звернувся до останньої надії тяжкопоранених бійців – проекту «Біотех-реабілітація поранених».
Первинне обстеження в клініці ilaya показало: справи геть не так добре, як вважали державні лікарі, і самою лише блокадою не обійтись. Кістки зрослися дещо невірно, тож тепер, коли Євген навантажує стопу, кістки механічно травмують одна одну. З часом суглобні поверхні зруйнувалися, гладенький хрящ вже геть стерся, навколишні кістки охопив запальний процес. От саме це і спричиняє постійний біль.
Оці білі плями – зруйнована тертям та запаленням кісткова тканина
Лікувати таку травму вкрай тяжко – це одне з найскладніших рухомих сполучень кісток організму, тому навіть розрізати ногу, розчленувати суглоб, підлікувати його та зібрати назад вже не вийде, занадто вже складна структура скелету стопи. Саме тому Володимир Оксимець, головний практик проекту та ортопед від бога, придумав інший чудовий варіант. Лікарі проведуть артродез п’ятково-таранного суглоба – сполучать ці кістки за допомогою жорсткої конструкції, одним або кількома гвинтами, аби вони взагалі не рухались і взаємно не травмувались. Воно й так вже зруйноване і болить, тому про нормальну роботу чи відновлення цього суглоба мова йти вже не може. А от після фіксації, навпаки, травмовані кістки трохи відпочинуть і відновляться – травматичне запалення вщухне, біль зникне, і Євген зможе нормально навантажувати стопу. Лікарі певні: навантаження розподіляться між іншими суглобами стопи, тому Євген зможе знову нормально ходити без болю і повноцінно ступати на ногу.
Що ми відзначили, що Євген – світла та позитивна людина і неймовірно любить тварин. Чи не на кожному з фото і звірят якихось тіськає, і сам сяє
Тепер же про головне. Євген долучився до «Біотеху» вже із грошима на власне відновлення. Ці кошти зібрала для чоловіка громада Сумщини, трішки пізніше ми докладно розповімо про цих чудових людей. Як бачите, це той черговий випадок, коли державні лікарі безпорадно розводять руками і відмовляються від пацієнта, а Володимир Оксимець та команда лікарів «Біотеху» успішно беруться за відновлення цих хоч і складних, але не безнадійних пацієнтів. Так само держава проявляє себе і стосовно фінансування цього процесу. Різати, протезувати чи випроваджувати поранених за двері лікарень – будь ласка. Профінансувати лікування, яке доведено дає результат – вже дзуськи. Саме тому ми, волонтери People’s Project, можемо оплачувати лікування цих бійців виключно коштом благодійних пожертв. Прості громадяни, що часто жертвують по кілька гривень; анонімні меценати, які інколи оплачують цілий курс лікування; підприємства та бізнесмени, які оплачують лікування своїх колишніх співробітників чи просто симпатичних їм бійців; наші колеги з інших благодійних фондів та громадських об’єднань – наших поранених захисників ми ставимо на ноги усім миром. Усім, окрім головного учасника – держави. Долучайтеся до участі у проекті «Біотех-реабілітація поранених» – хай Євгенові вже й зібрали, та кілька гривень вашої пожертви допоможуть врятувати когось з інших бійців. Хіба ж вони не варті нашої допомоги?