Штурмова авіація військово-повітряних сил України завжди є надійнішим підсиленням та захистом для наших наземних військ. Саме вони знищують ворога на полі бою і наносять бомбово-штурмові удари по наземних об’єктах бойовиків. Найкращою та найбоєздатнішою авіаційною бригадою Військово-повітряних сил України визнано 299 авіачастину. Саме вона несе чергування на сході країни та постійно перебуває в бойовій готовності для відбиття нападу противника. На її озброєнні літаки Су-25 – головні наші «пташки» для нанесення штурмових ударів.
У небезпечній справі наших «яструбів» стаються позаштатні ситуації, коли правильне екіпірування може зберегти пілотам життя та допомогти у разі катапультування добратися до своїх побратимів. На жаль, пілоти не мають найнеобхіднішого. Нещодавно до команди 299 авіаційної бригади долучились ще восьмеро пілотів. Військові звернулись до центру волонтерів Рeople`s Project з проханням – допомогти укомплектувати хлопців. Ми розуміємо, що ризикувати і небом і землею ми не можемо, отже вирішили розпочати збір коштів на потреби авіації.
Що ми маємо придбати.
Штурмовики працюють на гранично малій висоті. Літак з’являється в полі зору противника тільки на мить і ППО ніяк не встигає зреагувати. Політ на висоті 50-100 метрів є дуже складним, тому що вимагає постійної концентрації при управлінні літака, контроля за місцем знаходження та всіма параметрами літака. Зараз літаки облаштовані застарілими приборами навігації, до того ж вони не допомагають при катапультуванні. Тож, перші у списку потреб сім приборів навігації GPS garmin etrax-20, які працюють не тільки у повітрі, а й на землі, допомагаючи пілотам швидко знайти своє військо або рятувальну групу. До того ж цей навігатор менше «глушиться» станціями радіо-електронної боротьби противника.
Вісім аптечних підсумків з турнікетами та перев’язочними пакетами, або укомплектована аптечка першої невідкладної допомоги. Ця необхідна річ допоможе пілоту у разі поранення або невдалого приземлення після катапультування. Вісім комплектів кобури для АПС та стільки ж для пістолетів Макарова, аби військовим було зручніше носити зброю і вони могли якнайшвидше дістати її у разі небезпеки. Льотні рукавиці Nomex – більш зручні та надійні, аніж ті, що видає Міноборони, адже в них краще циркулює повітря, що не дає рукам спітніти.
Вісім маленьких водонепроникних ліхтарики для підсвітлювання шляху під час дощу, або ж для подачі сигналу після катапультування у водойму. Вісім комплектів мультиінструменту Ganzo G302-B. Ця зручна річ заміняє льотний ніж, ножиці, так, пилка для дерева, плоскогубці з кусачками. За допомогою лише цього гаджету льотчики можуть скручувати проволоку для пасток, у які може втрапити ворог. Або підпилити гілку, у разі приземлення на дерева. Фільтри та таблетки для очистки води. Це дозволить пілотам, що після катапультування лишились без питної води очистити собі воду навіть з калюжі або болота.
Друзі, ми дуже просимо вашої допомоги, адже наші славетні пілоти захищають мирні міста ціною власного життя та здоров’я. У разі наступу ворога саме вони першими підіймають своїх сталевих пташок увись, щоб наземні війська змогли під їхнім прикриттям знищувати окупанта. У наших силах забезпечити їх найбанальнішим екіпіруванням, яке врятує їх життя.