Ветеран та наш підопічний з проекту «Біотех-реабілітація поранених» Богдан Величко не лише повністю одужав після тяжкого поранення, а й став успішним підприємцем. Майже рік кав’ярня з промовистою назвою «Coffee 93 grains» (93 зернятка кави) радує мешканців міста Броди на Львівщині запашними напоями. Військовий за цей час став професіональним баристою та вивчив усі тонкощі приготування кави. «Я можу називати це роботою, це моє захоплення та хобі. Люблю каву, якої вдома нема, тому потрібно сюди приходити, у кафе, заодно й людей пригощаю », – жартує Богдан.
Також боєць розповів, як з’явилася назва «93 зернятка кави» та що вона означає. «Назва символічна, її придумав мій побратим, який зараз працює у Києві і має вже дві кав’ярні. Ми разом служили у 93 бригаді і зернятка символізують усіх нас, об’єднаних спільною ідеєю. Я служив близько двох років, спочатку добровольцем в Азові, а потім підписав контракт з 93 бригадою. Подальша служба проходила в районі села Піски, біля Донецького аеропорту. До служби в армії я займався підприємницькою діяльністю, був редактором газети, намагався створювати та розповсюджувати рекламу. Проте у 2014 році відбувся переломний період, і я вирішив піти в армію», – розповідає колишній військовослужбовець.
Як виглядає та як працює кав’ярня Богдана – дивіться на відео.
У 2016 році Богдан підірвався на ворожій розтяжці у Пісках. Осколками тяжко пошкодило променеву кістку на лівому зап’ясті. У державних шпиталях вилікували м’які тканини, а от потрощену кістку врятувати не могли. Складний перелом та значний тангенціальний (по бічній поверхні кістки) дефект вдалося заростити лише за допомогою клітинних технологій.
Повний курс лікування було оплачено коштом народних пожертв — в рамках «Біотеху» волонтери People’s Project зібрали на потреби Богдана 235 тисяч гривень. Одразу після одужання боєць почав активно займатися спортом, бігати на марафонах та навіть брав участь у Іграх Нескорених: надзвичайно виснажливих змаганнях, що проводяться серед ветеранів з усього світу. Ми щиро задоволені тим, що кожна копійка зібраних коштів пішла на добру справу: повернула до життя активного, хорошого хлопця, що міг би залишитися зі скаліченою рукою до кінця своїх днів.
Ми закликаємо вас дати такий же шанс і іншим пораненим бійцям: адже проект «Біотех-реабілітація поранених» не завершено, скалічені захисники потребують лікування, а Мінохорони здоров’я допомогти їм безсиле. От і надії у них лише на нас лікарів проекту та ваші пожертви. Друзі, долучайтеся: тут кожна гривня надзвичайно важлива!