Вирішили взятися за старе, і, за проханням бійців десантно-штурмової бригади, яка невдовзі вирушає на бойові рубежі, екіпірувати кількох медиків. Замовили, зібрали та закупили укладки для медичних наплічників. Засунути носа у професійні таємниці завжди цікаво, тому заглянемо і самі, і покажемо й вам: чим користуються фронтові медики, що мають за лічені секунди врятувати життя та стабілізувати стан пацієнта з найтяжчими можливими бойовими ранами. Отже, до укладки включено:
Чотири джгути-турнікети «Січ». Виробник заявляє, а знайомі медики стверджують – один з найкращих доступних варіантів на сучасному ринку. Звісно ж, для тамування кровотечі з пораненої кінцівки. Вони фабрично упаковані та запаяні, тому, даруйте, роздирати й показувати ближче не будемо. Тут же – пара гемостатичних бинтів «Кровоспас». Це кровоспинний засіб, який дозволяє у лічені секунди спинити масивну кровотечу, включно з артеріальною, та надійно тампонувати рану. До того ж, виробники врахували досвід застосування подібних засобів, і зробили його таким, що не розсипає летючий кровоспинний порошок навколо, у очі та носа медиків та пораненого. Розірвав пакунок – наклав на рану, секунди – й готово.
«Опікун». Попри трохи дивну назву, штука чудова: дозволяє одним порухом накласти на опік, рану чи масивні садна зручний засіб, який спершу тамує біль, знезаражує поверхню, а згодом – допомагає у процесі якнайшвидшого загоєння. Для поля бою справді саме те. Таких – кілька штук, у різних формах носія.
Суто десмургічні засоби – кровоспинні бинти та ІПП, цебто індивідуальні перев’язувальні пакети. Пожмакані, бо стерильні й запаковані у вакуумі, тож даруйте за не дуже фотогенічний вигляд. Головне, аби допомагало.
Далі – засоби вже механічні. Тактичні ножиці із округлими кінцями – так, аби швидко й безпечно оголити зони поранення, не зрізаючи при цьому і шкіру. Фіксувальна стрічка та незмивний маркер – залишити критично важливі позначки для хірургів шпиталю. І головне – назофарингеальні трубки. При пораненні в шию-обличчя, при масивних кровотечах чи анафілаксії, западанні язика при глибокій втраті свідомості – просто вставляється у горло через ніздрю, аби поранений не захлинувся кров’ю чи не загинув від ядухи. Штука проста, але рятує життя.
Бинти-серветки-рукавички. Витратні матеріали на перший випадок, щоб не шукати по кишенях та не просити у кого є. На перший час вистачить, далі ж екіпірують уже штатними засобами.
Чотири імобілізаційні хустки. Здалося, що з принтами веселих песиків, аж ні: продруковано приклади застосування. Підв’язати кінцівку, зафіксувати положення, щось десь притиснути-перев’язати – хай краще буде під рукою.
Століття еволюції медицини, аби 2019 року український парамедик отримав оклюзійну торакальну наліпку. Це справжнє диво медицини, просте і життєво важливе. При пораненнях грудної клітки, замість клутати бинти і робити з пораненого ляльку-мотанку, парамедик просто розриває пакунок зубами (руки ж брудні, у крові) і заклеює поранення цією наліпкою. Просто, зручно і герметично, далі вже шпитальні хірурги розберуться – головне, щоб поранений пережив транспортування, шанс на що істотно збільшують ці наліпки. Таких по чотири у кожній укладці.
По дві імобілізаційні шини – пластичні, але здатні забезпечити достатню жорсткість для того, аби зафіксувати прострелену чи потрощену кінцівку. Легкі й компактні, чудова штука.
Рятувальні термоковдри. Просто аби поранений, який через крововтрату чи шок і так люто мерзне, не замерз геть назовсім. Проста і практична річ. Їх теж по чотири.
Все це впаковане ось у такий зручний (насправді, дуже індивідуально) тактичний рюкзак. Його можна розкрити у будь-якому положенні легким порухом руки. Там залишається ще вдосталь місця для різноманітних медикаментів, які можна сортувати та розкласти по різних відділеннях, кишеньках та додаткових торбинках. Медикаменти ми не замовляли: це вже кожен із медиків підбере набір по власним потребам.
Що забули? Вірно, головне. Ноші. Три одиниці ось таких портативних медичних нош, що акуратно згорнені у зручний сувій. Легко чіпляється на молле в будь-якій зручній позиції на рюкзаку. Фіксується двома велкро, тобто липучками, і за лічені одну-дві секунди розгортається у повноцінне міцне полотно, на якому можна витягнути та евакуювати з поля бою навіть досить масивну людину. Рятівне? Рятівне.
Цього разу ми щиро сподіваємося, що закупівля буде марною, і ніщо з того, що ми передаємо медикам, їм зрештою не знадобиться. Та якщо таки трапиться – чийсь батько, чоловік чи син (звісно ж, чи мати, дружина або донька) повернеться додому хоч і пораненим, але врятованим від смерті.
Тепер же про важливе, і щиро просимо вас дочитати до кінця.
Всю цю закупівлю ми провели коштом проекту «Оперативне реагування». Принагідно черговий раз щиро дякуємо зброярні «Тактика» за допомогу, знижки та і просто дружнє ставлення. Хтось точно запитає – а чому не держава? Знаєте, і держава також. Та це саме те питання, де кінцевою метою є прямий порятунок життя, тож хай у медиків буде все необхідне і належної якості. Спорядження, яке здатне врятувати життя, забагато не буває.
Так, допомога потрібна постійно. Друзі. Щиро просимо вас долучатися до подальшої участі у проекті. Ми створили та намагаємося підтримувати оперативний резерв коштів, аби купувати для наших бійців або ж ось такі дрібниці, які прямо рятують життя, або ж унікальне спорядження, яке підвищить шанси в бою та дасть перевагу над ворогом. Війна все ще триває, і хтозна, що буде надалі. Тому посильно, щоможливості допомагати Армії – питання для кожного з нас, кінцева ціна якого – саме існування нашої країни в майбутньому.
Долучайтесь. Будь ласка.