Пацієнт проекту «Біотех-реабілітація поранених» Іван, який завершив лікування ще у лютому 2016 року, прибув на контрольний огляд. Скептики часто закидають: мовляв, ці нові технології, якими відновлюють пацієнтів проекту, – така непевна штука, що й не знати, як вирощені кістки чи тканини поведуть себе за якийсь час. Що ж, рік – достатній час, аби оцінити стан ноги та побачити усі можливі негативні наслідки чи неконтрольоване розростання тканин.
Клітинні технології допомогли зростити перелом, що не зростався вісім місяців
До клініки Іван впевнено прийшов на власних двох. Власне вже це перемога: адже до проекту хлопець надійшов із потрощеною гомілкою. І обстеження, і рентгенівські знімки показали: кістка чудово зрослася і набула анатомічної форми. Власне сьогодні ніщо не заважає Іванові користуватися ногою у повну силу.
Іван постраждав під час терористичного акту, коли російська реактивна артилерія з російської території обстріляла наші війська під Зеленопіллям. Іванові пощастило вижити – відбувся лише тяжким осколковим пораненням ноги. Ногу врятували у державних шпиталях, у ході кількох етапів лікування коліно зібрали докупи, зробили кілька пластичних операцій, добилися того, аби коліно знову почало працювати і замінили на нозі кілька апаратів зовнішньої фіксації. Єдине, чого не здолали – потрощена ділянка гомілки за вісім місяців так і не зрослася. Про все це та про ставлення до інновацій ми принагідно поговорили з Іваном.
Іван трохи подумав, та й долучився до проекту «Біотех-реабілітація поранених» – саме клітинні технології стали останньою надією бійця. На лікування хлопця ми, волонтери People’s Project, зібрали майже 350 тисяч гривень народних пожертв. У ході кількох операцій кісткові уламки зібрали докупи і заповнили місце ураження клітинами самого пацієнта. З часом клітинні матеріали зробили свою справу і перетворили сукупність осколків у цілу кістку первинної міцності. Певний час реабілітації, милиці, паличка а потім і самостійно – і Іван знову пішов на власних ногах.
Випадок Івана наочно показав: навіть у наймайстерніших лікарів державних шпиталів та лікарень теж є межа можливостей. Певно, інноваційні методи лікування, які вже застосовують у провідних країнах світу та в клініці ilaya, вже час досліджувати і практикувати на державному рівні і в Україні. От тільки через дивну позицію нинішніх очільників МОЗу ні фінансувати лікування, ні проводити якісь дослідження держава не збирається – хоча новітні методи і показують чудові практичні результати в рамках проекту. Саме тому продовжувати лікування поранених бійців ми з вами можемо виключно коштом благодійних пожертв. Не лишайтеся осторонь: саме ваші внески у рамках проекту «Біотех-реабілітація поранених» дають нашим хлопцям можливість повернутися до нормального життя.