Ми вже показували вам, як наші інструктори вчили підводних спецпризначенців протидіяти ворожим диверсантам. А тепер розкажемо, як наостанок, на шостий день курсу, водолази НГУ навчилися швидко діставатися непоміченими до віддалених точок. Група вивчила сучасні апарати типу Suex – підводні буксирувальники, а також відпрацювала практичні водолазні спуски із ними.
Перед спусками на воду усі курсанти пройшли теоретичний курс
Для довідки: максимальна підводна швидкість такого буксирувальника – 5 км/год, максимальна дальність ходу – 8 кілометрів. Звісно, ці вісім кілометрів можна проплисти і на ластах – і саме цьому ми вчили водолазів протягом курсу. Але коли постає питання тихої і швидкої роботи – тут без спеціальної техніки не обійтися!
Практика: останні настанови щодо керування буксирувальниками
Підводний буксирувальник тихо й непомітно доставляє військового водолаза на берег – припустімо, у самісінький ворожий тил. Там водолаз хутко перевдягається у цивільний одяг, полишає екіпіровку у «тайнику» і вже нічим не відрізняється від місцевих. Ідеально для диверсанта! По завершенню операції алгоритм такий самий: перевдягтися у водолазне спорядження, замінити акумулятор на буксирувальнику – та стрілою додому! Ось так:
Під час занять інструктори задіяли шість різних моделей, тому за три години вся група водолазів змогла відпрацювати навички управління підводним буксирувальником та навчилася безпечно пересуватися на них. Як це було, дивіться у сюжеті «24-ТВ»:
«Найважче було, як не дивно, навчити водолазів плаванню, – ділиться враженнями головний інструктор та засновник «Школи військових водолазів» Костянтин Миргородський. – Проте хлопці були досить добре натреновані працювати зі спорядженням, тому коли дійшла справа до роботи із буксирувальниками – проблем майже не виникало».
Впевнені, у вас вже не раз виникло питання: чи можуть і ворожі водолази так само непомітно діставатися наших берегів? Можуть. Насправді, варто бути готовим до будь-якого сценарію. Саме тому команди «Школи військових водолазів» вже третій рік навчає водолазів різних підрозділів – від прикордонників до ССО, і розробляє курси таким чином, щоб кожен рід військ міг задіяти військових водолазів на повну.
Водолази спецпризначення НГУ. Саме ці хлопці забезпечують прикриття від можливих атак диверсійних груп з моря і, за їхніми ж словами, «якщо на півдні трапиться якась заваруха, першими піднімуть нас!»
Друзі, зараз буде не зайвим нагадати, що проект «Школа військових водолазів» – суто волонтерський. Зараз інструктори продовжують готувати навчальні курси для водолазів спецпризначення. Ми ж маємо зібрати кошти на оновлення екіпірування для водолазів одного із спецпідрозділів – ці хороші бойові хлопці точно знають, як застосувати на ділі і спорядження, і навички, отримані під час тренувань. Підтримайте підводну армію України, долучайтеся до проекту!