Останні приготування, перевірка спорядження, налаштування та дрібний ремонт – все це вже позаду. Момент трохи хвилюючий, адже завтра в Маріуполі розпочнеться другий етап «Школи військових водолазів». Бойові водолази, що вже пройшли перший етап навчання, знову зберуться разом, аби підвищити свою кваліфікацію та показати клас.
Пригадаємо, як це було минулого року. Інструктори «Школи військових водолазів» тренували групу бійців Відділу спеціальних дій на воді Маріупольського загону морської охорони. Спершу – заняття в басейні. Водолази навчалися підводному спорту акватлону – підводній боротьбі, що дає можливість максимально відпрацювати найнеобхідніші навички і навчити виживати у «ворожому» середовищі – воді.
Акватлон дає змогу відточити техніку плавання, розвинути витривалість та підготуватися до бойових умов психологічно. Наприклад, бійці отримували завдання плисти із зав’язаними руками та ногами, виконувати складні маневри у воді та одночасно – злагоджено працювати у команді.
А ось цей стрес-тест допомагає відточити до автоматизму дії бойового плавця під час аварійних ситуацій. Адже найстрашніший ворог під водою – не диверсант і навіть не проблеми за спорядженням, а… власна паніка. Навчити людину не панікувати за будь-яких умов – цілком реально. Що і зробили наші інструктори! Дивіться, як це було.
І, звичайно ж, водолази пройшли вправи на вміння користуватися спорядженням під водою. На відео все виглядає просто і невимушено. Та насправді ж, досягти такого бездоганного володіння технікою та власними рухами вкрай важко. А від цього залежить життя, причому часто – не однієї людини!
Водолази Відділу спеціальних дій на воді Маріупольського загону морської охорони – перший підрозділ, який заходилися навчати за програмою «Школи військових водолазів». Вже завтра інструктори оцінять підготовку своїх «першачків» та зроблять із них ще більш довершених підводних бійців. Шість днів інтенсивних тренувань. Півдня в басейні, та одразу ж – відпрацювання на морі. Лише тиждень, але ж яким насиченим він буде!
Щойно водолази Морської охорони пройдуть другий етап навчання та відточать свої вміння – інструктори візьмуться за підводників в інших підрозділах. Про них ми розкажемо трохи пізніше. Але вже зараз можемо сказати, що це справжні бойові хлопці, які просто зараз виконують задачі в зоні проведення АТО. І таких підрозділів на черзі – вже два.
Кожен з вас, друзі, може допомогти навчити якнайбільше високомотивованих спеціалістів з військової водолазної справи. Це не потребує якихось шалених коштів – саме навчання безкоштовне, оскільки інструктори працюють на волонтерських засадах. Проте для ефективного навчання потрібно докласти певних зусиль для покращення матеріальна база та спорядження. Кожен благодійний внесок в рамках проекту «Школа військових водолазів» допоможе зміцнити обороноздатність країни та посилить водний кордон із країною-агресором. Врешті, ми всі зможемо спати трохи спокійніше, знаючи, що десь там, під водою, працюють професійні бойові підводники – непомітні, але вкрай ефективні!