Осатаніли! Бойовики російсько-окупаційних військ обстріляли позиції українських військових 69 разів! Нагадаємо, що це не кількість окремих «прильотів», це 69 задокументованих фактів обстрілу – а один обстріл може тривати і двадцять хвилин, і три години.
• Через ворожий вогонь були поранені дев’ять українських воїнів. Ще двоє – отримали бойові травмування. Поранених одразу доправили до військових шпиталів та надали їм необхідну медичну допомогу.
• На Донецькому напрямку в районі Ломакиного ворог обстріляв позиції ЗСУ із забороненої 122 мм артилерії, 120 та 82 мм мінометів і гранатометів. Також 120 мм міномети російські бойовики застосували по захисниках Водяного, Новотроїцького, Гнутового та Пищевика, а міномети калібру 82 мм – в районі Широкиного та Водяного. З гранатометів бойовики відкривали вогонь по Лебединському, Талаківці, Авдіївці, Гнутовому, Мар’їнці та Пищевику, з великокаліберних кулеметів стріляли поблизу Павлополя, Первомайського, Красногорівки і Шахти «Бутівка», з БМП – біля Водяного, Пищевика та Гнутового, а з стрілецької зброї – в районі Кам’янки, Новомихайлівки, Авдіївки, Талаківки, Мар’їнки та Водяного. Ворожі снайпери працювали в районі Талаківки, Павлополя та Широкиного.
• Під окупованою Горлівкою бої не закінчуються ніколи. Відсутність артобстрілів ворог, який зовсім поруч, компенсує постійними шквальними обстрілами з іншого озброєння. Позиції обстрілювались із різних типів гранатометів, крупнокаліберних кулеметів та працював снайпер:
• Втім, у соцмережах шириться свідчення безпосередніх учасників бою про те, що ворог вчора не дорахувався принаймні п’ятьох своїх бойовиків. «В районі Водяного розгромили ДРГ росіян, 5 «200-х». Групу прикриття також неабияк пошарпали» – написав боєць на псевдо «Ed».
• На Луганському напрямку ворог обстріляв наші позиції під Луганським із забороненої 122 мм артилерії та неодноразово – із 120 та 82 мм мінометів, гранатометів та великокаліберних кулеметів. Також 120 та 82 мм міномети російські бойовики застосували по захисниках Новолуганського і Троїцького. Крім цього, з мінометів калібру 82 мм вогонь вівся по позиціях ЗСУ під Новоселівкою, з озброєння БМП – поблизу Кримського і Троїцького, гранатометів – біля Валуйського, великокаліберних кулеметів – в районі Станиці Луганської, Кримського та Новоселівки. Під Новгородським працював ворожий снайпер.
• Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) офіційно визнала окупацію частини Донбасу Росією. Таким рішенням ПАРЄ змінила формулювання резолюції, у якій констатувала окупацію непідконтрольних Україні районів Донбасу Російською Федерацією, та констатувала «фактичне управління» цих територій з боку РФ. За словами Володимира Ар’єва, керівника української делегації в ПАРЄ, це рішення має чотири головні значення.
1. З України знімається відповідальність за всі злочини, які здійснені на непідконтрольних територіях. Натомість, відповідальною стає Росія.
2. Ніхто не зможе дорікнути Україні за будь-яку подію чи управлінську дію на непідконтрольній території, але Росії – ще й як.
3. Неналежне гуманітарне чи соціальне забезпечення на непідконтрольній території, чим часто дорікали Україні деякі західні політики чи навіть лідери, стає проблемою Росії. Тобто речі не просто названі своїми іменами, а і з призначенням прямо відповідального за все, що коїться в ОРДЛО. І відповідального звати Російська Федерація. Звідси ще один висновок для Заходу, головний.
4. Ніякої громадянської війни в Україні немає. Є окупація. Розмови закінчено – факт зафіксований в документі.
• В рейтингу свободи слова Україна піднялася на одну сходинку. У рейтингу міжнародної правозахисної організації «Репортери без кордонів» Україна посіла 101 місце серед 180 країн світу. Росія перебуває в рейтингу на 148 місці, оскільки, за словами правозахисників, державні ЗМІ безперервно поширюють урядову пропаганду.
Незважаючи на постійну добре фінансовану пропаганду РФ, весь цивілізований світ визнає Росію державою-агресором і цілком виправдано побоюється, що її територіальні зазіхання не обмежаться Україною чи навіть Сирією. Доки США та країни Європи вводять обмежуючі санкції, українська Армія маємо стримувати ворога фізично. Наша ж задача – допомогти нашим воїнами у цьому. Простий та ефективний спосіб це зробити – допомогти фінансово в рамках проекту «Оперативне реагування».