Друзі, кілька слів про поточні справи за проектом “Другий фронт”, в рамках якого ми допомагаємо медикам, які протистоять Ковіду. Не чекали, та зараз наздогнало вже нас: наша команда більшістю на лікарняних, і хоча мова не про Ковід, все це дещо ускладнює та сповільнює публічні прояви нашої роботи. Головні враження – днями довелося на власні очі, вперше як пацієнту, побачити роботу нічної зміни в одній з найбільших опорних лікарень, де вимушено приймають і нековідних хворих. Тут лікарі в повних бойових обладунках, замотані у захисні костюми, практично сусідять з лікарями майже без захисту. І не тому, що ті такі легковажні – просто спорядження і справді до болю не вистачає на всіх. Тому ті, хто їде на ковідні виклики, екіпіровані на максимум, а дехто з тих, хто працює у приймальному відділенні, захищаються хіба масками, якимись накидками, що здатні відлякнути вірус хіба тільки своїм виглядом, та сподіванням, що до часу таки омине. І чомусь впевнені, така ситуація не лише у цьому єдиному закладі. Відповідь на питання – а що, чи треба їм насправді допомогти? – от ця відповідь там до сліз очевидна. Попри те, лікарі все так же дивовижні: прийняли, традиційно побурчали, обстежили і якісно, із справді добрим словом, надали всю потрібну екстрену допомогу.
Почасти саме тому, попри всі тимчасові складнощі, ми продовжуємо робити нашу основну справу. За останні кілька днів ми закупили, а тепер розподіляємо велику партію захисних костюмів. Мова про запас у 200 багаторазових комбінезонів. Насьогодні ми віддали майже сотню на дві столичні лікарні, днями чекаємо на візит ще одного лікаря, який забере ще півсотні у третю, а решту трішки пізніше відправимо на регіони.
В такому мішку – 100 захисних костюмів. Даруйте, робити фото процесу передачі просто ні з чого: втомлені і змучені лікарі заїжджають по дорозі на зміну, забирають кілька стосів костюмів, і тут геть не до красивої зйомки
Від загальної потреби кількість і справді невелика: та це, принаймні, дасть можливість захистити оперативні зміни кількох ковідних відділень у кількох великих лікарнях. А це – вже плюс до захисту і самих медиків, і до кількості пацієнтів, яких вони зможуть врятувати.
Самі ж костюми от такі: щільні, легкі, кольору молодого кенара. Запаковані в захисну плівку, тому, даруйте, жодного не відкривали
Наступною закупівлею будуть маски: так, ті самі, водолазні, від “Школи військових водолазів“, силами Костянтина Миргородського модернізовані на противірусні. Сьогодні уточнили запит: сукупно лікарі просять більше півсотні, і це жорсткий мінімум. Та у наявності в продажу є лише 30. Всю цю партію ми мусимо викупити у найближчі дні та віддати на переобладнання – так, щоб вже найближчим часом передати їх лікарям.
Маски ось такі. У сірий перехідник згори вставляється мембранний противірусний фільтр, які є в наявності у кожній лікарні. Одна така маска замінює собою і щиток, і окуляри, і маску на обличчя. До того ж, зручно і не пітніє. Ні, справді зручно – це кажуть всі лікарі, які користуються цим нашим виробом
Крім того, маскам потрібні й перехідники, для того, щоб прилаштувати сам мембранний противірусний фільтр від ШВЛ або, в крайньому випадку, противірусний протигазний. Не забуваймо і про кисневі маски, для подачі кисню до пацієнта: їх слізно просять у одній з лікарень, де рятують найтяжчих хворих з Ковідом. Мусимо купити їх, щойно вони з’являться в продажу. Все це знову потребує мобілізації та ресурсу: всі кошти, які ми збираємо у якості благочинних пожертв, миттю розлітаються на ці закупівлі як дим, все це ми докладно облікуємо у звіті за проектом. Тобто, сухо, зараз потрібно купити наступне: маски – 30 штук, 19 470 гривень, перехідники – трохи більше 9 000 (дуже постараємось виговорити знижку), на кисневі маски теж треба тисяч до 15, це на 100-150 штук: ми ще не знаємо точно, по якій ціні вони будуть після загальної поставки в країну.
А отже, з цими потребами ми змушені знову звертатися до вас з проханням про участь. Будь ласка, просимо про будь-який посильний внесок і вдячні вам заздалегідь: кожен, навіть найменший прояв нашої небайдужості, імовірно, здатен врятувати чиєсь життя.