Скільки разів ми розповідали вам про Олега? Вичистили те. Перебрали се. Щось кудись ще пришили. Та ось, нарешті, цю болісну і сповнену мук епопею завершено. Так, Олег вчергове прибув до клініки на огляд. Проте прийшов він на власних двох, з цілими живими руками – адже курс лікування Олега в проекті «Біотех» нарешті завершено!
Випадок Олега – справжній тріумф Володимира Оксимця. Попри разючу статистику успіхів проекту, відновити такі травми – це і справді практично диво
Останню із пластин Олегові зняли ще в липні. Планували на осінь – та кістка стегна чудово зрослася, тож лікарі вирішили не тягнути. Власне, зміна статусу наче і незначна, та результати просто вражають. Саме у випадку Олега демонтаж пластини дав хлопчині можливість набагато активніше займатися розробкою ноги. Сьогодні Олег впевнено ходить на власних двох. Викинув милиці, викинув і ціпок – і робить не по пару кроків з перепочинком, а впевнено крокує навіть на довгі дистанції.
Старобільськ, початок війни. На багатьох кадрах видно, як беззбройний Олег в числі інших добровольців відважно роздає духопелків озброєним сепаратистам
Доброволець батальйону «Айдар» Олег тяжко постраждав на війні. Це саме Олег відбив той лиховісний водомет на Майдані. Це саме він ганяв оскаженілих озброєних сепаратистів у Старобільську. Це саме він намагався вберегти Україну на лінії тоді ще відносно мирного зіткнення. Тож цілком очікувано, що з перших днів Олег із власного бажання рушив на війну.
Це вже потім все стало надміру серйозно: у бою під Лутугиним снаряд танкової гармати влучив просто у загін хлопців. Загинули усі, крім Олега – собою прикрив побратим. Сам хлопець отримав вкрай тяжкі травми: поцілило 19 осколків, тяжко пошкодило й руку, і ногу, та й просто порвало усе тіло.
Спершу, звісно ж, взялися рятувати життя – тривалий час Олег балансував на межі, раз по раз заглядаючи на той світ. На превелике щастя, не здався: за певний час стан хлопця таки вдалося стабілізувати.
Олег та його чудова дружина Мар’яна – це вже дуже згодом, під кінець курсу лікування
Відзначимо дуже зворушливе: сім днів у глибокій комі, і щойно прийшов до тями, Олег зателефонував дівчині і одразу ж запропонував їй руку та серце. Вірна Олегові Мар’янка, не вагаючись, дала ствердну відповідь – і це зіграло вкрай важливу роль в подальшому одужанні юнака.
Та от біда – що робити з потрощеними рукою та ногою, тоді ще не знав ніхто. Вкрай виснажений за півроку лікування організм просто не мав ресурсів, аби відновити скалічені кінцівки. Дванадцять сантиметрів побитого плеча – суцільні осколки. Три сантиметри роз’ятого стегна. Викривлена стопа. Все це зібране і трималося купи виключно завдяки апаратам Костюка – велетенським залізним штангам, до яких кріпилися гвинти, що надавали руці і нозі хоч якоїсь чіткої форми. Як таке лікувати – лікарі просто розводили руками.
Саме тут і допоміг «Біотех». Поки організм Олега набирався сил, біологи проекту відібрали у нього клітинні матеріали і узялися до роботи. У лабораторії з кількох клітин науковці культивували необхідну кількість клітинних матеріалів для подальшого лікування і підготували нові фрагменти недостатніх кісток.
Ось це – динаміка зрощення кістки плеча. Знімки зроблено за півтора місяці, півроку та рік.
Складні переломи зібрали докупи, недостатнє замістили фрагментами, вирощеними в лабораторії, а зони ураження заповнили клітинним концентратом. Зазвичай тіло має саме продукувати ті специфічні клітини, ММСК – вони відповідають за відновлення кісткових та інших тканин. От тільки виснажений організм часто не здатен самостійно виробити достатню кількість клітин. Ось тут і приходять на допомогу методи «Біотеху».
А це вже зрощена кістка стегна. Так, виглядає не дуже красиво. Проте зрослося так, що хлопчина може ходити – попри усі негативні прогнози
Клітинний концентрат передбачувано швидко зростив складні переломи. Хай часу і знадобилося понад рік, проте з огляду на важкість травм та сумні перспективи, це дійсно медичне диво. Нині Олег практично повернувся до нормального життя і впевнено планує власне майбутнє.
Ми ж закликаємо вас не полишати поранених захисників у біді: часто їхня найтяжча війна починається тільки зараз, там, за ширмами лікарняних палат, за стосами медичних діагнозів, і ховаються поламані людські долі. Часто благодійний проект «Біотех-реабілітація поранених» дає цим пораненим останній шанс – і ми не маємо жодного морального права згаяти його у байдужості. Друзі, долучайтеся, допомагайте – ваші благодійні пожертви рятують людські життя!