Третього липня військовому з 81 ОАЕМБр Петру Олексюку провели ключову операцію у рамках проекту «Біотех-реабілітація поранених». Бійцю, якого врятували від ампутації, розсікли ноги, які до того зшили. Таким чином лікарі змогли сформувати фрагмент м’яких тканин для подальшої пересадки на стопу.
Ветеран подякував усім, хто допоміг йому у лікуванні. «Зараз за вікном іде дощ, а в мене для Вас лише приємні новини. 27 червня 2018 Центр волонтерів “People’s Project” зібрали на моє лікування 200 000 грн. Дуже сильно їм вдячний. 3-го липня мені планують розсікати ноги – це буде наступним етапом по пересадці м’яких тканин в стопу. Дай Бог здоров’я лікарям клініки “#ilaya”. Протягом травня-червня мені надіслали 13 060 грн. Сьогодні ці гроші я перекинув на рахунок благодійного фонду Центр волонтерів “People’s Project”. Дуже вдячний за підтримку», – написав Петро на своїй сторінці у фейсбук.
Складне поранення Петро отримав минулого року у травні: наступив на російську міну неподалік від Докучаєвська. Ногу не відірвало тільки завдяки міцним армійським черевикам, та все ж вирвало п’ятку та шматок м’яз. У військових шпиталях наполягали виключно на ампутації стопи, вже була призначена дата операції. Боєць, страждаючи від нестерпного болю, погодився. Друзі та волонтери в останню мить вмовили його спробувати новітні технології.
Згори рентген п’яти Петра на початку лікування в проекті. Як бачите, поранення дуже складне.
В рамках «Біотеху» Петру спершу провели кілька санаційних та оглядових операцій, згодом, коли зяючу рану трохи підлікували, почали нарощувати втрачені м’які тканини. Пластика за пластикою, нога Петра знову почала набувати природної форми. Минолого разу лікарі сформували шкірний клапоть на лівій гомілці, підшили його до правої п’ятки та зробили гіпсову іммобілізацію. Таким чином, права нога Петра була «зшитою» з лівою. Тепер, коли сформована тканина прижилася, її відсікли для пересадки на стопу. Вже згодом, після численних пластик по відновленню м’яких тканин, лікарі візьмуться і за кістки. Попереду у Петра ще довгий шлях до одужання та відновлення вирваної п’яткової кістки. Крім того, лікарі планують перебрати увесь скелет стопи так, аби в результаті військовий міг рухатись без будь-яких обмежень.