Сайт Український погляд заснований у 2009 році з ініціативи ОУН (б). Об’єднує в собі розділи новин, аналітику, громадське життя, блоги та історичні сторінки національної пам’яті.
Редакція розташована в Києві.
- Рівно два роки тому світ сколихнувся від жахливої трагедії. Бойовики в небі над Луганськом збили літак. На борту було 49 чоловік – дев’ятеро членів екіпажу і сорок десантників.
- В рамках проекту “Школа військових водолазів” інстркутори-волонтери мають на меті підвищити рівень підготовленості водолазів для реалізації поставлених завдань.
- Біля окупованого Докучаєвська розвідники 10ї окремої гірсько-штурмової бригади захопили ворожий кулемет.
- Перший етап професійної підготовки водолазів Маріупольського загону морської охорони успішно завершено.
- Розвалені промислові будівлі, кістяки машин, приміщення, обладнанні для ведення військових дій. Дистанції від 150 до 1700 метрів. «Зеленка», приватний сектор, промислові будівлі.
- Волонтери People’s Project розказали, як до проекту «Біотех-реабілітація поранених» потрапив чи не найскладніший пацієнт.
- Пройшов майже рік з фатального бою. Сьогодні Віталій Григор’єв вже вдома, чекає на свій час наново навчатись ходити
- Півтори роки тому майже всі бійці за проектом Біотех-реабілітація лікувались від поранень «роботи» важкої артилерії, останні ж підопічні волонтерів Народного проекту – жертви вибухів ворожих розтяжок.
- Реабілітація поранених бійців з нейротравмами застарілими “пострадянськими” методами зазвичай триває більше 9 місяців. Але за допомогою апарату Armeo Spring це вдалося втричі швидше!
- Противник використовує танки та САУ. Селище Зайцеве на Донеччині залишається епіцентром бойових дій, однак ЗСУ відбивають атаки ворога.
- Відмінні новини! Бійцю “Айдару” Олегу зняли апарат після отримання перших результатів відновлення стегна.
- Підготовка до старту проекту “Школи військових водолазів” у розпалі.
- Помилка на війні може коштувати дуже дорого, роль снайперів під час ведення військових дій дуже важлива.
- 29 травня в Києві відбувся черговий 24-й спортивно-благодійний “Пробіг під каштанами”. Майже 6 тисяч учасників брали участь цього року.
- В Криму Україна втратили майже все. Академія ВМС, Державний Океанаріум, новітня водолазна техніка – все залишилось на окупованій території.
- Запеклий бій в районі Зайцевого забрав життя нашого Воїна. Загинула добра людина і багатодітний батько. Справжній Чоловік і просто Герой.
- Зазвичай опіки лікують пересадкою штучної шкіри. Рана загоюється рубцем, що обмежує рухи та призводить до багатьох інших проблем у процессі життя.
- З нашого боку знову втрати. В зоні бойових дій поновились атаки ворога. Попри “Мінські домовленості”, прилітають снаряди явно не стрілецької зброї. Є дуже важкі 300ті.
- Всі ми здригалися від новин двотижневої давнини, коли Авдіївку засипали більш ніж двома сотнями снарядів 152 калібру, майже 70-ми снарядами 82 калібру, не говорячи вже про стрілкову зброю.
- Вночі проти четверга російськими терористами були обстріляні із забороненої зброї позиції ЗСУ в промзоні Авдіївці.
- Один український солдат загинув, двоє отримали важкі поранення в результаті обстрілу Зайцевого російськими терористами 7 червня.
- Конструкції будівель шахти Бутовка обвалилися в результаті нічного артилерійського обстрілу російсько-терористичними угрупованнями
- Рівно два роки тому світ сколихнувся від жахливої трагедії. Бойовики в небі над Луганськом збили літак.
- Всю весну за Авдіївку тривають страшні, жорстокі бої. Місто підконтрольне ЗСУ, проте за декілька десятків кілометрів стоять позиції бойовиків.
- Південні околиці Авдіївки здригаються від вибухів і спалахів термобаричних боєприпасів.
- Сьогодні волонтери People’s Project відзняли інтерв’ю пораненого героя з Новоград-Волинського.
- Під час зачистки міста від незаконних збройних формувань, ворожий снайпер поранив кількох бойових побратимів Олега, а самому бійцю влучив у ногу.
- За проектом водолази підрозділу Маріупольського загону Морської охорони пройдуть курси інтенсивної професійної підготовки.
- Лікарі-біотехнологи клініки ilaya https://www.facebook.com/biotech.reabilitacia/?fref=ts стали на крок ближче до перемоги у лікування Віктора https://www.facebook.com/biotech.reabilitacia/?fref=ts – пораненого військового з 25 бригади.
- Через наявність морського кордону із країною-агресором імовірність диверсій з моря завжди висока.
- Щоранку тільки-но встає з ліжка, всідається до тренажера і бере до рук гантелі. Два роки тому він і сподіватися не міг, що руку збережуть і вилікують пошкоджений спинний мозок.
- Поранений боєць, Олександр Г., 39 років, 93 ОМБр, поранений біля Донецького аеропорту.
- Павло К., 34 роки. Вартість лікування 75 200 грн Травмований під час служби у АТО. Розрив хрестоподібної зв’язки коліна правої ноги як наслідок сильних навантажень.
- Потрібна допомога бійцю: Роман С., 35 років. Вартість лікування 151 489 грн
- Наприкінці минулого тижня, волонтери People`s Project розповідали про передачу за проектом “Оперативне реагування“
- Наслідки осколкового поранення правої руки. Вартість лікування складає 77 269 гривень.
- З початком російської агресії на Сході України лікарні та шпиталі опікуються пораненими захисниками нашої Вітчизни
- Боєць 79 ОАЕМБр Олександр повертається додому відновлюватися після додаткової операції.
- Останні кілька днів видалися для України дуже тривожними. Російські окупанти вдалися до цілої низки цинічних та нахабних провокацій на межі з тимчасово окупованим Кримом, звинувативши в них Україну.
- Полігон біля Урзуфа – дивне місце, де на зубах постійно скрегоче пісок, а випалені нещадним сонцем степи у якийсь момент скочуються просто у солоне море.
- Вони віддають життя та здоров’я, живуть у стані постійного перенапруження, вдень і вночі стоять на варті нашого з вами спокою
- З 23 по 27 серпня відкриває свої ворота для 30 бійців 79 бригади ти бригади морської піхоти, реабілітаційно-рекреаційний табір «Kinburn NAVY Camp»
- На війну Святослав пішов добровольцем
- Два роки тому він практично не мав шансів на одужання. Два роки тому він фактично не мав плеча, а через потрощений хребет мав сидіти в інвалідному візку до кінця своїх днів.
- Андрій вже на фінішій прямій по дорозі до одужання. Після успішного зрощення великогомілкової кістки з його ноги зняли апарат зовнішньої фіксації.
- Днями табір Kinburn NAVY Сamp, розташований на Кінбурнській косі, почав свою роботу та прийняв перших військових.
- Травму Олег отримав майже два роки тому, як раз на свій День народження 11-го жовтня 2014.
- Це Владислав з 93 бригади, нещодавно лікарі виконали основну операцію в рамках лікування складного перелому плеча.
- Для наших захисників, які тримають оборону на передовій, осінь це пора нескінченних дощів, багнюки та холоду.
- Основний період лікування завершено. Саме таку чудову новину днями отримав один із наймолодших та найтяжчих учасників волонтерського проекту «Біотех-реабілітація поранених»
- В умовах війни на Донбасі наші розвідники працюють в найглибшому тилу ворога, забезпечують наші війська найсвіжішою оперативною інформацією і рятують сотні життів наших воїнів.
- Хоча німецькі лікарі, отримавши такого пацієнта, розвели руками, в українській клініці бійцю, по суті, врятували ногу.
- Стіни лікарняної палати покинув іще один учасник проекту «Біотех-реабілітація поранених». 26-річний Віталій, який долав наслідки тяжкого поранення ноги, вирушив на подальшу реабілітацію. Днями Віталію нарешті зняли апарат Ілізарова, з яким хлопчина промучився майже два роки.
- Незважаючи на усі складнощі, пожертви на потреби української армії продовжують надходити. Хтось жертвує скромні десять-двадцять гривень. Хтось одразу кілька тисяч
- Олександр, боєць 90 батальйону 81 бригади. Отримав поранення 9 квітня 2016 року під час запеклих боїв у промзоні Авдіївки.
- Значну кількість часу волонтери Народного проекту проводять у стінах медичної клініки ilaya, де, у рамках проекту «Біотех-реабілітація» проходять лікування тяжкопоранені бійці.
- На війну Віктор пішов добровольцем, повоювати встиг цілий рік. Навесні 2015 його накрило вибухом міни неподалік від Донецького аеропорту.
- Українські лікарі-біотехнологи взялися за лікування особливого пацієнта. Кілька днів тому травмованому бійцю Роману провели невелику операцію із застосуванням новітніх біотехнологій.
- Волонтери «People’s Project» зібрали частину суми та оплатили перший етап лікування Романа, чергового учасника проекту «Біотех-реабілітація поранених»
- Днями волонтери People’s Project поновили проект “Кросфіт для військових“. У рамках проекту ще двадцять українських військовослужбовців пройдуть курс посилених тренувань.
- У мирному житті всі ми сприймаємо електрику за належне. Сонно виповзсти на кухню увечері, намацати вимикач, примружити очі від яскравого світла. Невдоволено гортаючи соцмережі у смартфоні, клацнути електрочайником. Звічно, зручно — все, як і має бути.
- Вилікуваний боєць 30 ОМБр Віктор пройшов контрольний огляд.
- 30 вересня People’s Project https://www.peoplesproject.com/ став лідером у номінації «Витрати у сфері допомоги армії у 2015 році» в категорії «Обсяг витрат на благодійну діяльність понад 10 млн грн на рік»
- Високотехнологічне лікування дасть Олександрові можливість повернутися до повноцінного життя й знов безболісно ходити на власних двох
- Волонтери «Народного проекту» здійснили черговий переказ коштів у рамках проекту «Польові бліндажі». Майстри отримали необхідні матеріали для виготовлення партії з ще десяти бліндажів, призначених для українських бійців у найгарячіших точках Донбасу. Ще трохи, і нові укриття будуть на передовій.
- Черговий учасник проекту «Біотех-реабілітація поранених» вирушає додому. Поки не остаточно: Євген мусить дочекатися другого етапу лікування, поки ж має час трохи перепочити.
- Днями один із учасників проекту «Біотех-реабілітація поранених» покинув стіни клініки ilaya. Не назавжди – до повного зцілення Олексієві ще далеко, проте черговий етап лікування виявився успішним.
- Черговий учасник проекту «Біотех-реабілітація поранених» показує чудові результати у відновленні скаліченої ноги.
- Одному з перших пацієнтів «Біотеху» провели коригуючу операцію.
- У період з 11 по 14 жовтня у Києві проходить ХІІІ Міжнародна спеціалізована виставка «Зброя та безпека – 2016». У рамках масштабного міжнародного форуму зброярів провідні компанії покажуть широкому загалу свої останні досягнення у царині озброєнь та товарів спеціалізованого призначення.
- Нещодавно волонтерський десант побував у розташуванні морпіхів в Широкіно, які тримають позиції під Маріуполем. Звісно ж, волонтери не лише привезли нашим захисникам усіляке корисне спорядження та авто, а й вдосталь поспілкувалися із самими бійцями.
- Того тижня ми відзначали Свято захисника України, та цей день буде радісним далеко не для кожної української родини. Підла й кривава війна на Сході вже забрала сотні життів наших захисників.
- Наші друзі, волонтери інформаційної спільноти InformNapalm, яких ми з вами нещодавно підтримали у рамках проекту «Upgrade InformNapalm» зафіксували чергове скупчення ворожої бронетехніки на окупованих територіях.
- Днями пасажири cтоличного метро отримали змогу долучитися до вшанування заслуг Паралімпійської Збірної України. Стіни станції «Олімпійська» вкрили фотографічні постери із зображеннями мужніх українських спортсменів.
- Черговий учасник проекту «Біотех-реабілітація поранених» здолав своєрідний Рубікон у лікуванні: днями бійцю на ім’я Володимир провели основний етап операції з відновлення тяжко потрощених гомілкових кісток.
- У рамках проекту «ЗІП-2», волонтери «Народного проекту» продовжують ремонтувати військову техніку коштом народних пожертв. Цього разу ми повернули власникам на фронт ще кілька авто.
- І знову Юрій! Про цього мужнього чоловіка ми писали лише нещодавно — чоловікові хірургічно виправили положення обох гомілок, які викривились внаслідок хвороби та ввели першу частину аутологічних клітинних матеріалів у один із колінних суглобів.
- Згідно з останніми повідомленями РНБО, ворог переносить вектор уваги на Маріупольський напрямок. Зростає інтенсивність обстрілів, на кордонах та підступах концентруються ворожі сили. Кілька днів тому снаряди падали навіть на житлове передмістя. Про те ж говорять і самі вояки на передовій: ворог «промацує» оборону, обстрілює наші позиції та житлові райони і постійно засилає диверсійні групи. Що ж буде далі?
- Робота розвідки – таємниця за сімома печатями. Та час деяких службових таємниць спливає: оперативні задачі виконано, і результатами роботи можна поділитися із широким загалом. Однією з таких таємниць поділилися з нами наші друзі-розвідники — зі зрозумілих міркувань, ані підрозділу, ані позицій ми не називаємо.
- Черговий учасник проекту «Біотех-реабілітація поранених» втрапив на операційний стіл. Основні етапи лікування у Сергія ще попереду, поки ж лікарі столичної клініки ilaya здійснили відбір біологічних матеріалів. З часом із них виготовлять кістковий матрикс та спеціальний медичний гель, насичений власними клітинами пацієнта, за кілька місяців матеріали мають імплантувати у місце значного кісткового дефекту.
- Збір коштів на проект «Банк шкіри» завершено вже давно, та і по сьогодні він продовжує успішно рятувати людей. Днями фахівці Центру термічної травми та пластичної хірургії прооперували п’ятнадцятого пацієнта проекту – юнака, який отримав тяжкі опіки внаслідок нещасного випадку на виробництві.
- Волонтери щиро вдячні всым тим, завдяки пожертвам яких, зібрали необхідну суму на лікування одразу двох бійців у рамках проекту «Біотех-реабілітація поранених». За останні дні Народний Проект переказавли на рахунок клініки ilaya майже півтора мільйони гривень: цими коштами повністю оплачено рахунки на лікування Романа та Євгена.
- В Україні є Герої, для яких немає нічого неможливого. В суботу, 5 листопада, в Миколаєві відбулись кросфіт-змагання «Ігри героїв» серед параспортсменів-учасників АТО. Поранені бійці продемонстрували свою потужну фізичну підготовку і незламну силу духу. Одним словом, вони показали, що таке справжній кросфіт. Кожен підхід Героїв до спортивного обладнання супроводжувався гучними оплесками та патріотичними лозунгами.
- Подарунок мимоволі: так вже склалося, що один із пацієнтів проекту «Біотех-реабілітація поранених», боєць 128 ОМБр Дмитро, нині відзначив 26-й День народження. Схоже на жарти долі, та саме до цього дня приурочено й іншу приємну подію: волонтери «People’s Project» нарешті зібрали та повністю оплатили повну суму на лікування хлопця. Відсьогодні ж Дмитро перебуває у стінах клініки ilaya: тут він відзначив своє свято, і саме сьогодні прибув сюди для подальшого лікування.
- До клініки ilaya завітав один із учасників проекту «Біотех-реабілітація поранених». Павло приїхав, аби пройти плановий контрольний огляд і одразу ж вирушити додому: основний період лікування завершено, у подальшому чоловік приїжджатиме лише на профілактичні огляди.
- Поранений боєць 703 саперно-інженерного полку Сергій потребує якнайшвидшої допомоги. Державна медицина в цьому випадку безсила, тому боєць ризикує назавжди залишитися з інвалідністю. Але відновлення можливе за допомогою унікальних біотехнологій у проекті “Біотех-реабілітація поранених“.
- Щойно у проекті, і одразу ж до справи. Днями лікарі клініки ilaya узялися за лікування нового пацієнта проекту «Біотех-реабілітація поранених» Сергія. Почали із ноги: протягом тривалої семигодинної операції відібрали все необхідне, з чого згодом виготовлять клітинні матеріали для подальшого лікування, жорстко зафіксували недіючий поки гомілково-ступневий суглоб, добряче попрацювали над зсохлими сухожиллями, познімали старі пластини зі стегнової кістки та видалили змертвілі кісткові фрагменти.
- На крок ближче до одужання! Днями пацієнту «Біотеху» Євгенові виконали хірургічну операцію з відновлення основного місця поранення — одного із розтрощених передпліч. Втручання було масштабним та тривалим: під час операції лікарі клініки ilaya «перебрали» та склали з уламків саме передпліччя, сформували так зване реципієнтне ложе — вивели кістки у таку позицію, в якій вони і мусять лишитися після зрощування клітинними матеріалами, з тією ж метою заповнили місце ураження самими власними клітинами пацієнта, з яких і мусить сформуватися нова кісткова тканина, зрештою, всі уламки зафіксували за допомогою пластин.
- “Павук” отримав важке поранення, захищаючи Маріуполь від окупантів.
- Ну що, пора нормально пожити? Контрольний огляд одного із пацієнтів «Біотеху» Андрія показав: лікування та відновлення пройшло у повній відповідності до плану, великогомілкова кістка відновилася у повному обсязі та без ускладнень, і протипоказань до повних навантажень для Андрія віднині немає. На черзі — певні реабілітаційні вправи і повноцінне життя. За звичкою, Андрій ще тримає в руках милиці, проте вже сам лікар порекомендував відмовитися від додаткових опор і сміливо навантажувати ногу.
- Завдяки несподіваній допомозі «People’s Project» від нашого спонсора, який тихо та скромно переказав на проект «Захисники Маріуполя» аж 25 тисяч гривень, ми одразу ж придбали для морпіхів, що тримають оборону під Маріуполем, десять пар активних навушників.
- Днями волонтери People’s Project завітали до Медична компанія ilaya / Medical company ilaya і побачили бійця-добровольця Віталія, який саме проходить лікування. Йому зараз дуже важко, нещодавно хлопець пережив чергову операцію. Він бореться – сичить від болю, стискає зуби, проте бореться далі. Віталій хоче жити повноцінним життям, а не скласти руки і перетворитися на безпорадного каліку.
- Вдало пройшло лікування одного з «новачків» проекту «Біотех-реабілітація поранених» – пацієнта на ім‘я Дмитро. Раді відзначити, що Дмитро готується до виписки вже у скорому часі — операції пройшли успішно, і відновлення Дмитра йде за планом. Наступний контрольний огляд призначено за півтора місяці, цей час хлопець проведе у колі родини.
- Хтось збирає пожертви та закуповує обладнання, техніку й амуніцію, хтось ремонтує автотранспорт, хтось жертвує кошти, хтось використовує зв‘язки, можливості та уміння і намагається змінити армію на краще зсередини, хтось не цурається крові і бруду, і власними руками рятує людей на передовій, хтось бере в руки зброю і сам йде на фронт, власноруч виганяти загарбника й боронити країну. В цей день, 5 грудня, ми вшановуємо волонтерів — людей, значною мірою завдяки яким Україна існує і посьогодні — попри війну, попри усі зусилля східного сусіда, спрямовані на фізичне знищення нашої державності та більшості українців.
- Чудовий подарунок до Нового року! Адже це свято черговий пацієнт «Біотеху» Богдан зустріне не лише у колі родини, а й з повністю відновленою рукою! Днями у клініці ilaya Богданові провели завершальну операцію — зняли пластину, яка утримувала кінці зламаної кістки. З часом, точно згідно плану лікарів, клітинні матеріали повністю заростили місце складного перелому, тож тепер кістка набула монолітної міцності і не потребує додаткової фіксації. Крім того, хлопчину звільнили й від іншого зайвого заліза – принагідно із тіла витягнули три уламки.
- Рани та каліцтва, роки бездіяльності державних лікарів та остеомієліти, десятки операцій та місяці болісного й марного очікування — з усіма цими наслідками лікування в державних шпиталях та лікарнях ми маємо справи у рамках проекту «Біотех-реабілітація поранених». Та сьогоднішня новина буде по-людськи світла й приємна.
- Іграшки та солодощі — яким іще подарункам так щиро радіють діти? Хіба новісіньким електронним приладам. Планшети, комп‘ютери, телефони – 11-річний Володимирко із Черкас винятком не став. От тільки новісінький планшет отримав не він, а навпаки – подарував сам. І не комусь іншому, а морпіхам, які нині боронять Маріуполь від окупанта. Тривалий час Володимир збирав гроші, до самого Дня народження трохи допомогли і батьки — замість витрачати на подарунки і святкування, додали коштів і допомогли синові придбати планшет.
- Все більше небайдужих людей долучається до підтримки проекту “Кровомобіль“, що має на меті врятувати життя якомога більшій кількості важкопоранених військових, котрі потребують негайного переливання крові. На цей раз двоє добрих чоловіків Дмитро Бачинський і Денис Янковський – колеги ініціатора проекту “Кровомобіль” Ростислава Зауральського – допомогли проекту і передали 44 холодоагенти, тобто речовини, які при заморожуванні підтримують сталу температуру довгий час. З них шість холодоагентів гелевих по літру, всі інші – середнього розміру. Все це потрібно для транспортування компонентів та препаратів крові для військових в зоні АТО при кровотечі.
- Василя мобілізували до 30 механізованої бригади у 2014 році. Тривалий час підрозділи бригади брали участь у обороні району біля Савур-Могили.
- Не дуже хороші новини про Петра. People’s Project завжди стояв на засадах відкритості та прозорості, саме тому волонтери не стануть приховувати жодні негаразди, які, звісно ж, інколи відбуваються в роботі.
- Копійка до копійки, українці зібрали 461 695 гривень для придбання «Кровомобіля» – спеціально оснащеного транспорту зі спеціальним обладнанням, що дозволяє перевозити кров, суворо дотримуючись температурних режимів. Він допоможе оперативно підвозити кров та її компоненти тяжкопораненим військовослужбовцям у зоні АТО та рятувати життя наших воїнів.
- В Авдіївці й досі гаряче. Хай обстріли цивільних районів міста трохи і стихли, та бої за «Промку» тривають: ворог продовжує обстрілювати позиції 72 ОМБр з тяжкої артилерії. Враховуючи положення справ, аби уберегти наших хлопців від вибухів, куль та осколків, волонтери «People’s Project» терміново передали на позиції бригади п’ять нових бліндажів.
- Олександр, учасник пректу «Біотех-реабілітація поранених», завершує основні етапи лікування. У лютому чоловікові демонтували апарати зовнішньої фіксації, що підтримували зламану гомілку, доки її зрощували клітинні матеріали, принагідно вичистили і змертвілі м’які тканини. Днями ж Олександрові виконали пластику м’яких тканин власним шкірним клаптем. Ще кілька днів, трохи заживе, і Олександр рушить відновлюватися додому.
- Днями Богданові, 22-річному бійцю 17-ої Криворізької бригади, провели чергову операцію. Травму хлопчина отримав півтора роки тому під містом Попасна, коли терористи обстріляли наші війська з мінометів. З того часу кістка частково зрослася, та дефект нагадує про себе сильними болями, до того ж, травмована гомілка може зламатись у будь-який момент – кістці не вистачає природної міцності.
- Богдан Величко, учасник проекту «Біотех-реабілітація поранених», пройшов один із останніх контрольних оглядів в київській клініці. Обстеження показало: одужання йде за планом, рука хлопчини у повному порядку, тож наступного разу він прибуде на огляд хіба що через рік.
- Зведена команда волонтерів привезла морпіхам, що тримають оборону під Маріуполем, чергову партію допомоги в рамках благодійного проекту «Захисники Маріуполя». Крім того, волонтери на власні очі побачили, як військові встановлюють на передовій один із бліндажів, який Всеукраїнський центр волонтерів People’s Project виготовляє для військових у рамках проекту «Польові бліндажі».
- Днями «кіборг» Віталій Григор’єв, один із перших, найтяжчих і, скажемо чесно, майже безнадійних пацієнтів проекту «Біотех-реабілітація поранених» вперше за два роки встав і зробив перші кроки на власних ногах! Скажемо більше — це стало абсолютною несподіванкою не лише для волонтерів People’s Project, які зібрали півмільйона гривень пожертв на його лікування, а і для лікарів клініки ilaya, які й не очікували такого обсягу й темпів відновлення. Це справжнє диво!
- Українські діти беруть активну часть у допомозі нашим захисникам в рамках війни з російським агресором. Але підтримка дітей дуже часто залишається поза увагою медіа-простору. Це несправедливо, адже внесок дітей у перемогу може бути цілком на рівні з дорослими, а іноді навіть і більш істотним. Завдяки платформі People’s Project школярі із звичайної школи №5 міста Верхньодніпровськ Дніпропетровскої області змогли пожертвувати на порятунок важкопоранених бійців аж вісім тисяч гривень.
- Учасник проекту «Біотех-реабілітація поранених» Юрій пройшов контрольний огляд через рік після повного завершення лікування. Обстеження у клініці ilaya показало: відновлення йде за планом, ба навіть більше, Юрій неабияк здивував лікарів – кістка укріпилася навіть масштабніше, ніж на те розраховували медики.
- Днями Володимир, поранений боєць 93 ОМБр, приїхав до київської клініки ilaya і вразив всіх! Там, де раніше було непрацездатна кінцівка, сьогодні – майже повністю функціонуюча п’ятка! Ще нещодавно мова йшла про ампутацію, а сьогодні чоловік вже живе з певністю, що ходитиме на власних ногах. «Я вже не думав, що колись знову стану на ноги. Милиці мені так набридли, що я вже морально готувався до ампутації» – каже Володимир.
- Днями на рахунок Всеукраїнського центру волонтерів People’s Project надійшла сума у майже 30 000 гривень. Ці гроші прийшли на лікування Сергія, пораненого бійця 30 ОМБр, учасника проекту «Біотех-реабілітація поранених». Згідно реквізитів платежу, гроші вже вкотре переказали українці Іспанії. Конкретно цей переказ надійшов від вірян парафії УГКЦ міста Севілья, які неодноразово допомагали і раніше.
- Черговий контрольний огляд – а він вже навіть без палички. Ще минулого року пацієнт проекту «Біотех – реабілітація поранених» Сергій ледве кульгав на милицях: два роки тому під Авдіївкою ворожий осколок перебив нерв. Тож стопа безвольно бовталася долі і не давала нормально стати на ногу. Нині ж, завдяки «Біотеху», Сергій впевнено ходить на власних двох і навіть починає присідати.
- Днями до проекту «Біотех-реабілітація поранених» долучився новий пацієнт. Це Микита, йому 28 років – травми він отримав у бою за Дебальцеве. Курс лікування Микити вартує 298 тисяч гривень, та просити про допомогу для бійця People’s Project цього разу не буде: Микиту у повній мірі взяли під опіку меценати. Повну вартість лікування хлопчини у рамках проекту профінансує благодійний фонд «Допомагати просто».
- Днями одному із найтяжчих учасників проекту «Біотех-реабілітація поранених» зробили чергову операцію, у ході якої чоловікові… зламали гомілку! Власне, тим самим лікарі проекту перейшли до завершального етапу основного курсу лікування. Випадок Володимира показовий: сукупний дефект його гомілкової кістки переважає розмір того, що від неї лишилось.
- Хвилинка справжньої перемоги! Днями учасника проекту «Біотех-реабілітація поранених» Олексія звільнили від апарату зовнішньої фіксації. Хлопцеві фактично виростили нову гомілку – масивна залізна конструкція тримала кістку, яку відновили за допомогою клітинних технологій.
- Днями Володимиру, одному із пацієнтів проекту «Біотех-реабілітація поранених», демонтували апарат зовнішньої фіксації. Тим самим фахівці клініки ilaya завершили перший етап лікування чоловіка. В рамках проекту Володимирові відновлюють потрощений ліктьовий суглоб лівої руки.
- Головна операція позаду! Нещодавно Олександру, одному з найтяжчих пацієнтів проекту «Біотех-реабілітація поранених», виконали основний етап лікування. У місце тяжкого ураження трансплантували кістковий матрикс, ввели клітинні матеріали і зафіксували усе це ортопедичною пластиною. За певний час клітинні матеріали мусять відновити великогомілкову кістку бійця, від тяжкого перелому якої він страждав практично два роки.
- Танкіст, який два роки марно промордувався в державних шпиталях, збереже руку завдяки біотехнологіямОстанній ривок перед основним етапом лікування. Днями одному із нових пацієнтів благодійного проекту «Біотех-реабілітація поранених» панові Василю виконали підготовчу операцію. У ході оперативного втручання лікарі клініки ilaya вже підготували реципієнтне ложе: обробили та підготували обидва кінці травмованої кістки до імплантації кісткового матриксу та застосування клітинних матеріалів.
- Днями до проекту «Біотех-реаілітація поранених долучився новісінький пацієнт Сергій. За хлопця одразу ж ухопилися лікарі: оглянули з усіх боків травмовану ногу, зробили необхідні рентгенівські знімки, потім і геть потягнули на процедури – познімали післяопераційні шви. Сергія почали лікувати щойно він долучився до проекту.
- Зміцніла! Пацієнту «Біотеху» Дмитру видалили ортопедичну пластину, яка підтримувала нововирощену кістку стегна. Пластину поставили іще рік тому: за цей час видовжена і зрощена кістка укріпилася настільки, що вже тримається самостійно. Далі – виключно реабілітація та вправи.
- Звершилося! Днями одному із юних пацієнтів «Біотеху» Богдану, що воював у лавах 17 ОМБр (нині увійшла до складу 54-ї ОМБр), виконали основну операцію. Богдан отримав поранення більше двох років тому, в грудні 2014-го під Попасною. Ворожа міна жахнула просто під ногами у юнака, ліву гомілку тяжко скалічило. Після тривалого лікування в державних шпиталях у кістці залишився дефект – мов вушко голки, просто посеред кістки утворилася наскрізна дірка.
- Кілька тижнів тому ми писали про операцію, яку переніс Олександр, один з найтяжчих пацієнтів проекту «Біотех-реабілітація поранених». Лікарі зробили основне – трансплантували у місце травми кістковий матрикс, що згодом стане повноцінною кісткою, ввели клітинні матеріали та встановили ортопедичну пластину для фіксації трансплантату.
- Чудова новина в історії пана Василя – пораненого танкіста 30 ОМБр. Мова поки не про повне одужання, проте ми з вами зробили усе, аби чоловік вповні використав свій другий шанс. Пан Василь долучився до проекту «Біотех-реабілітація поранених» вже тоді, коли практично втратив надію на зцілення. Сам чоловік живе у невеликому місті на Житомирщині, крім домашнього господарства знається і на мистецтві – змальовував красу рідного краю на власних картинах. Та всі плани на подальше життя перекреслила війна.
- Чергове маленьке диво! Спільними зусиллями ми дали другий шанс справжньому герою, який віддав здоров’я і ледь не віддав життя за нас. Євген – кадровий військовий. Жива легенда цієї війни. Служить у спецпідрозділі, то ж ясно, що на бойові виходи ходив не відпочивати. Бачив багато: і смерть бойових товаришів, і звірства ворога.
- Вчора, чудовим травневим днем, одному із учасників проекту «Біотех-реабілітація поранених» проводять позачергову операцію. Втім, для Віталія це втручання буде вже не першим і навіть більше, ніж десятим. Віталій мав вкрай тяжкі травми ноги, тож лікарям довелося неабияк попрацювати, щоб повернути хлопчину до нормального життя.
- Сподіваємося, останню – днями фахівці проекту «Біотех-реабілітація поранених» провели позапланову операцію в рамках лікування бійця 30 ОМБр Андрія. Вже два роки чоловік страждає від поранення, яке отримав у тяжкому бою, під Савур-могилою ногу розбило ворожим осколком.
- Від учора до проекту «Біотех-реабілітація поранених» долучився новий боєць. Цього симпатичного чоловіка звуть Дмитро, і ви нізащо не вгадаєте, скільки йому. Моложавий та спортивний, він прийшов до клініки зі скаліченою рукою. На фронт втрапив на початку минулого року, служити довелося у лиховісній промзоні під Авдіївкою.
- Дмитро пакує валізи, залишає клініку та їде додому. Лікування завершено – операцію провели тиждень тому, лікарі зробили усе, що поки могли. Втім, це кінець лише першого етапу – той перший крок, з якого починається вкрай тяжкий, довгий та болючий шлях до одужання.
- Один із наймолодших учасників проекту «Біотех-реабілітація поранених» готується до заключної операції. Власне повний курс лікування Ігор завершив уже давно. Нині ж хлопцеві повидаляють усе залізяччя, що тримало кістки, поки вони зросталися, – ортопедичну пластину та два гвинти.
- Днями юний Богдан пройшов контрольний огляд у клініці. Півтора місяці тому хлопчині провели основну операцію – заповнили місце кісткового дефекту клітинними матеріалами. Огляд показав: жодних несподіванок, зрощення йде за планом, тож нині хлопчина може починати процес активної реабілітації.
- Ліву, а потім і праву. Так потроху, по черзі, пану Юрію відновлюють ноги у рамках проекту «Біотех-реабілітація поранених». Чоловік страждає від наслідків тяжкого ступеню артрозу, що практично зруйнував обидва колінних суглоба. Стан його здоров’я істотно погіршився за буремних подій останніх років.
- Настав вирішальний момент у лікуванні Сергія, бійця 30 ОМБр, в рамках проекту «Біотех-реабілітація поранених». 26 липня, йому провели основну операцію, в ході якої лікарі вилучили з зони кісткового дефекту так званий спайсер, цебто шматок ортопедичного цементу, та скріпили роз’єднані фрагменти кістки кістковим трансплантатом, який виготовили з власних тканин пацієнта.
- До клініки на контрольне обстеження завітав Ігор – поранений юнак із 28-ої бригади, якого всім миром оперативно рятували від тяжкого каліцтва ноги. У рамках проекту «Біотех-реабілітація поранених» йому замістили страшний дефект стегнової кістки.
- Щойно до проекту «Біотех-реабілітація поранених» долучився новий боєць, як один зі старих бійців намірився проект полишити. Сьогодні можна точно сказати: найстрашніше уже позаду, і Володимир, якому загрожувала ампутація та тяжке каліцтво, впевнено став на прямий шлях до одужання у повній мірі.
- Ми розповідаємо, як він невимовно страждає, а він лежить і сміється. І знаєте, ми щиро раді. Коли пан Василь щойно долучився до проекту «Біотех-реабілітація поранених», чоловік був дійсно аж сірий на лице – так його змучили біль та безнадія. Сьогодні ж справи відчутно пішли на краще, на обрії з’явилась надія, тож чоловікові трохи відлягло.
- Сьогодні волонтери People’s Project офіційно розпочинають лікування Володимира, який лише нещодавно долучився до проекту «Біотех-реабілітація поранених». У вівторок чоловік прибув до клініки, зараз йому проводять необхідні обстеження й аналізи, вже навіть щойно прооперували.
- Артродез. Трішки моторошне слово, що означає жорстку фіксацію суглоба чи іншого напіврухомого сполучення кісток. Саме така операція сьогодні очікує на Євгена, одного із новачків проекту «Біотех-реабілітація поранених». Вчора чоловік прибув до клініки та пройшов усі передопераційні обстеження.
- Проекту «Біотех-реабілітація поранених» довірився ще один боєць. Хлопчині усього 19: його звуть Дмитро, і ми будемо вирощувати йому нове плече.
- Вчора Віталій, молодий танкіст з 28 ОГМБр, переніс ще одну операцію. Цього разу лікарі проекту «Біотех-реабілітація поранених» зняли зі стопи хлопця апарат зовнішньої фіксації.
- Ми вже звикли щоразу бачити пана Сергія то у ліжку, то на чудернацьких витяжках – адже тяжко скалічена нога не давала чоловікові жодної можливості рухатись самостійно. Цього ж разу пан Сергій завітав до клініки на власних двох: вже за три місяці після вирішальної операції в рамках проекту «Біотех-реабілітація поранених» чоловік таки став на власні ноги.
- Ми думали, що він уже дорослий чолов’яга, такий собі величезний кремезний Морпіх. А він, виявляється, ще зовсім юний хлопчисько. Та попри милу зовнішність підлітка, у свої 19 Дмитро уже помітно сивий. А ще він має перспективи довічно мучитися від болю, або ж і взагалі втратити усю руку.
- Доброволець Олександр знову потрапив до клініки, але цього разу – вже не просто аби похизуватися відмінними результатами лікування. Днями йому зняли пластину з відновленої кістки. Певний час йому доведеться походити на милицях , щоб кістка «звикла» до навантажень та ще трохи зміцніла.
- І знову додому. Рано казати, що Петро покидає клініку вже назавжди – хлопчина рушає на відпочинок після ряду чергових операцій. Самі операції зробили ще зо два тижні тому, і весь цей час Петро перебував під контролем лікарів.
- Днями волонтери People’s Project зустріли в клініці бійця, якого не бачили вже майже рік. Олександр прийшов на контрольний огляд – упевнитися, що реабілітація йде за планом. Раніше ми не надто багато розповідали про цього сильного чоловіка: його самопочуття, та й моральний стан не дуже сприяли душевним розмовам. Але розказати про нього варто.
- Сьогодні до клініки, де проходить лікування бійців проекту «Біотех-реабілітація поранених», повернувся Євген. Чоловік не лише кавалер державних нагород та Народний герой України, він – справжня легенда війни, спецпризначенець, який у жорстокому бою з морською піхотою росіян отримав тяжкі рани.
- Рудого, мов вогонь, і такого ж запального у душі Олега волонтери People’s Project знають не перший день. Кілька років тому він був ледь живий: давався взнаки страшний перелом ноги, від постійного прийому знеболювальних препаратів хлопчина мав зелений колір лиця.
- Він іде, поки іще спираючись на милиці, а вона підтримує його під руку. Він стоїть біля стіни, позує для невеликої фотосесії – успіх же, хоч і не разючий, а нога нарешті зростається – а вона, мов горобчик, чимдуж тулиться до нього і несміливо посміхається.
- Скільки тривало лікування пораненого Олега? Вичистили oте. Перебрали оце. Щось кудись ще пришили. Та ось, нарешті, цю болісну і сповнену мук епопею завершено. Так, Олег вчергове прибув до клініки на огляд.
- Віталій постраждав у січні 2015: саме тоді, коли сили 93 бригади намагалися розблокувати захисників Донецького аеропорту, оточених російськими військами. Під час одного із штурмів ворог накрив наших бійців з артилерії. Міна впала просто під ноги Віталія: осколки близького вибуху посікли ноги чоловіка.
- Днями Володимиру, цьому симпатичному чолов’язі, провели основну операцію додаткового курсу лікування, тож розкажемо трохи докладніше. Адже навіть за мірками «Біотеху» випадок Володимира це окреме маленьке диво.