Микита, 28-річний боєць 128 окремої гірсько-піхотної бригади, травмований біля Дебальцевого.
– розрив передньої хрестоподібної зв’язки правої ноги;
– виражена комбінована контрактура правого колінного суглобу;
Лікування ускладнюється через втрачений час та попередні невдалі спроби відновити зв’язку. Тепер лікарі мусять не лише лікувати зв’язки, а й відновлювати кістки суглоба після невдалих операцій у державному шпиталі. І от у цьому й допоможуть клітинні технології: спочатку біотехнологи заростять дефект кісткової тканини, що утворився через невдалі операції, і тільки після цього вони візьмуться за лікування самої зв’язки.
Микита два роки лікувався у лікарнях та шпиталях, він переніс вісім операцій, та й досі не може повернутися до повноцінного життя. Через пошкодження хрестоподібної зв’язки його турбують сильні болі та набряки. Після тривалого навантаження нога стає неопороздатною. Якщо травму не лікувати, у скорому часі суглоб зруйнується остаточно.
Микита воював у складі 128 ОГПБр. 19 жовтня 2014 року під час виконання бойового завдання на блокпості Рідкодуб-Нікішино, що неподалік Дебальцевого, отримав осколкове поранення. Розпочався ворожий обстріл, багато Микитиних побратимів отримали важкі травми. Микита витягував поранених бійців з-під обстрілу та надавав їм першу медичну допомогу. Обстріл не припинявся, тож незабаром і сам Микита отримав контузію та важкі осколкові травми щелепи та обох ніг.
Найскладнішою виявилася саме травма правого коліна: вісім операцій у шпиталях та лікарнях, кілька спроб відновити зв’язки, та вже два роки спроби лікарів марні. Кажуть, що єдиний шанс – заміна колінного суглобу на ендопротез. Та й це не вихід: адже протез це істотні обмеження у активності та багато супутніх проблем.
У рамках соціального проекту «Біотех-реабілітація поранених» лікарі взялися допомогти герою. Але тепер лікування треба починати наново: попередні операції у шпиталях значно погіршили та ускладнили ситуацію. Сам Микита киянин, має сім’ю – дружину та двох дітей: 13-річного сина та 4-річну доньку. Його батьки інваліди і самі потребують догляду. До війни Микита служив за контрактом у Внутрішніх військах, активно займався спортом, став майстром спорту зі змішаних єдиноборств. Пішов на фронт добровільно, під час другої хвилі мобілізації. За півроку в АТО взяв участь у визволенні Щастя, Станиці Луганської, Попасної, Лисичанська та ще багатьох міст Донеччини та Луганщини.
Реконструктивно-відновлювальне лікування колінного суглобу із застосуванням клітинних технологій, що допоможе відновити хрестоподібну зв’язку.
1. Обстеження протягом лікування (терапія, ортопедія) – 18 725 грн
2. Забір фрагменту малогомілкової кістки та червоного кісткового мозку (зі знижкою 40%) – 18 060 грн
3. Періостальні клітини, 20 млн (зі знижкою 50%) – 20 000 грн.
4. МСК з кісткового мозку, 60 млн (зі знижкою 50%) – 46 000 грн.
5. Анестезія (зі знижкою 15%) – 5 023,5 грн
6. Реконструктивно-відновлювальне лікування в стаціонарі (зі знижкою 40%) – 190 761,6 грн