Максим воював у складі 93 бригади, йому 37 років. Травму дістав біля міста Мирноград (раніше Димитрів), що на Донеччині.
Сухою лікарською мовою це звучить так: неправильно зрощений перелом лівої стегнової кістки з варусною деформацією, комбінована контрактура колінного суглобу. Якщо ж казати просто, то зламана кістка зрослася криво, від того ногу чоловіка дещо викрутило. Поки нога не рухалася через травму, всохли і зв’язки коліна.
Якщо не “Біотех”: зламана нога Максима неправильно зрослася, від чого зовсім не згинається у коліні. Якщо не лікувати травму, ветеран залишиться з інвалідністю сам-на-сам, а з часом його стан лише погіршуватиметься.
Необхідне лікування: спочатку лікарі проекту проведуть реконструктивно-відновлювальне лікування стегнової кістки: розсічуть та зростять її наново уже у правильній позиції. Вже після того можна буде ефективно лікувати і саме коліно.
Максима мобілізували 2014 року, чоловік долучився до лав 93 ОМБр. На початку грудня 2014 року він тяжко постраждав в ДТП у зоні АТО. Коли Максим чергував на пересувному блокпосту біля міста Димитрова, що на Донеччині, чоловіка на швидкості збила автівка.
Весь наступний рік Максим проходив лікування у кількох військових шпиталях. Він переніс п’ять операцій на нозі, серед яких навіть відкрита репозиція уламків та металоостеосинтез перелому блокованим цвяхом СНМ. Так, перелом стегна зрісся, але суглоб залишився нефункціональним: кістка зрослась дещо криво. Поки нога не рухалась через травму, всохли зв’язки коліна, тож тепер нога просто не згинається у колінному суглобі. Сьогодні за лікування ветерана не береться ніхто, окрім лікарів проекту «Біотех-реабілітація поранених».
Одеська волонтерка Ольга Домбровська, яка опікується Максимом з самого початку лікування, направила його у соціальний проект «Біотех-реабілітація поранених». Травма вкрай складна, ситуацію погіршує й те, скільки операцій уже провели на скаліченому коліні Максима. Зараз потрібно виконати перший етап – усунути деформацію стегна за допомогою методики Ілізарова, а вже після того лікарі зможуть узятися і за другий етап: лікування самого колінного суглоба.
Максим – простий хороший чоловік із Запоріжжя. Має дружину, батьків. Раніше чоловік працював начальником групи охорони праці на місцевому підприємстві. Навесні 2014 року за мобілізацією втрапив на військову службу, влітку того ж року його бригада рушила на фронт. Брав участь в обороні Донецького аеропорту та прилеглих територій, визволення Дебальцевого у липні 2014 року.
Деталізація витрат на діагностику та лікування: