07.03.2018: «Вирвало всю п’яту, а він стоїть мовчки!». Побратим про десантника, який підірвався на міні
23.02.2018: Учасник «Біотеху» Петро отримав почесну нагороду
31.10.2017: Ще крок до фіналу: People's Project оплачує черговий рахунок за лікування пораненого бійця
12.07.2017: Від сліз до сміху: подвійна радість для Петра
23.06.2017: Вкрай важко! Лікарі «Біотеху» взялися рятувати ногу, від якої буквально мало що лишилося
Петру 23 роки. Хлопець воював у складі 90 батальйону 81 ОАЕМБр. Поранений біля Докучаєвська.
Права нога. Наслідки мінно-вибухового поранення правої стопи:
– значний дефект м’яких тканин підошви правої стопи,
– значний дефект п’яткової кістки,
– перелом таранної кістки зі зміщенням;
– складний гвинтоподібний перелом правої великогомілкової кістки на межі середньої та нижньої третини та малогомілкової кістки в середній третині.
Для розуміння всієї важкості ситуації додаємо порівняльний рентген
Якщо не “Біотех”. Скажемо як є, травма вкрай страшна, таких у проекті певно ще й не було. Стопу Петра фактично відірвало й покришило на шматки, ситуацію ускладнюють переломи гомілкових кісток та проблеми з кровопостачанням. Традиційна сучасна медицина України у подібному випадку безсила, лишається тільки одне – ампутація. Надію на збереження ноги дає лише складне багатоетапне реконструктивно-відновлювальне лікування із застосуванням складної пластики та клітинних технологій. Лікарі клініки ilaya, що вже не раз допомагали в подібних ситуаціях, зроблять все можливе щоб зберегти ногу та повернути їй максимум природних функцій. Скажемо чесно: у випадку успіху танцювати сальсу цей усміхнений хлопчик навряд чи зможе – проте впевнено ходитиме на власних ногах, а не кульгатиме на протезі.
Необхідне лікування: реконструктивно-відновлювальне лікування травми стопи з застосуванням пластики та біотехнологій.
Петро – десантник славнозвісного 90-го батальйону 81 бригади. Отримав важке вибухове поранення біля села Оленівка, що знаходиться на окупованій території між Докучаєвськом та Донецьком. 9 травня 2017 року він вирушив у розвідку і наступив на протипіхотну міну. Зазвичай ПМН-2 не лишає жодних шансів – бійцям відриває ноги, а крововтрати, травми та шок швидко довершують свою чорну справу. Петрові ж пощастило – лишився живий, хоч і отримав вкрай тяжку травму стопи. Перед тим, як потрапити до «Біотеху», Петро помордувався в шпиталях. Першу допомогу надали у Волновасі, потім переправили до Дніпра, згодом до Одеси, після чого перевели до Київського військового шпиталю. Петро вже переніс сім операцій, але все намарне – на превеликий жаль, така травма державним лікарям поки не під силу. Петрові вже призначили дату, коли скалічену ногу мали ампутувати, та волонтери Києва, що опікувалися долею хлопчини, вирішили скористатися останнім шансом і звернулися по допомогу до проекту “Біотех-реабілітація поранених”. На той момент Петро вже майже зневірився та був готовий до найгіршого – бідолашного хлопця знесилили численні операції та страшний постійний біль. На щастя, лікарі клініки ilaya дали Петрусеві останню надію і взялися за порятунок ноги.
Петро народився на Житомирщині, у Баранівському районі. До війни навчався у Київському національному університеті ім. Шевченка на факультеті радіофізики. Захоплювався спортом, ремонтом техніки та дизайном. У 2013 році брав участь у Революції Гідності. Восени 2014 року не міг залишатися осторонь, взяв «академку» та пішов на службу за контрактом. У червні 2015 року опинився в зоні АТО, де понад два роки захищав Україну у складі 90 батальйону 81 бригади. За цей час пройшов через Авдіївку, Опитне, Зайцеве, Новотроїцьк. Усі два роки в основному брав участь у небезпечних розвідувальних операціях на території, зайнятій терористами.
Зараз Петрусь передусім мріє стати на власні ноги. Заради цього мужній хлопчина згоден терпіти навіть тривале та складне лікування. Поряд з ним завжди його дівчина Марина, з якою він зустрічається зі студентських часів. А ще – багато друзів серед бійців, волонтерів, журналістів та й просто небайдужих, які щиро підтримують героя та не полишають у його складні часи.
З огляду на стан ноги та надзвичайно тяжке й обширне ураження, лікування буде вкрай тривалим, складним і провадитиметься у кілька етапів. Під час першого етапу лікарі проведуть кілька пластичних операцій, аби компенсувати дефект м’яких тканин та поновити кровопостачання у зоні поранення. Крім того, у ході першого етапу біотехнологи відберуть біоматеріали та забезпечать резерв клітинних матеріалів, що будуть застосовуватися у ході подальшого лікування. Завершимо перший етап – і будемо планувати далі, поки нічого обіцяти не можна.
Стан Петра, щойно він долучився до «Біотеху», був настільки складним, що робити конкретні прогнози було дуже тяжко. Петрика фактично втягнули до проекту за лічені години до ампутації. Ніхто не міг передбачити, як та наскільки успішно він реагуватиме на лікування. Та надія була: ми ризикнули скористатися буквально останнім шансом. Спочатку ми відкрили збір коштів лише на перший етап лікування – щоб врятувати те, що є, від ампутації та виростити клітинні матеріали для подальшого застосування. Рішення про подальше лікування Петра мали прийняти за результатами першого етапу.
Насьогодні перший етап вже позаду: зроблено численні пластичні операції, загроза негайної ампутації минула, далі – справа за тривалим та поступовим відновленням скаліченої ноги. Поранення дуже складне, роботи попереду ще дуже багато, та шанси на одужання стали більш реальними. Отже, відсьогодні ми починаємо збір коштів і на наступні етапи лікування.