За час проведення другого етапу «Школи військових водолазів» хлопці з Маріупольського загону Морської охорони вразили, напевне, і самих себе. Ще б пак! Пройти навчання та скласти «залікові» випробування на відмінно в рекордно короткий термін – це вимагає неабиякої витривалості та жаги до самовдосконалення. І в цьому є велика заслуга волонтерів-інструкторів, самих учнів – мотивованих та захоплених власною справою, та їхнього командира.
Власне, саме командир групи водолазів, який жартома називає себе їхнім батьком, і став рекордсменом на одному з тренувань! Загін водолазів саме відпрацьовував затримку дихання під водою. За командою усі як один занурилися у воду. Пройшло кілька хвилин, хлопці один за одним почали виринати. Та командир лишався під водою. Ось вже і останній водолаз на поверхні, всі чекають на командира, тренер з акватлону Валерій Науменко поглядає на секундомір і вдоволено посміхається. Три сорок сім, три сорок вісім, три сорок дев’ять… Є рекорд!
Та що там розказувати, дивіться самі!
Чим же показний цей результат? Пересічна людина може не дихати під водою від тридцяти секунд до хвилини. Це звичайний час затримки дихання. Для тренованих спортсменів ця цифра трохи вища – 2-3 хвилини. Наші ж інструктори ставлять планку бойовим підводникам досить високо. «Не світовий рекорд, але для звичайної не підготованої людини – це неможливо!», – каже куратор «Школи військових водолазів» Костянтин Миргородський.
Командир групи водолазів Маріупольського загону Морської охорони та Ігор Руляк, інструктор «Школи військових водолазів»
Тепер ми впевнені: військові водолази, які у випадку загрози з моря першими стануть на варті українського кордону, готові працювати в критичних ситуаціях! Вода із ворожого середовища перетворилася для них на рідну стихію. Їх не злякаюсь жодні форс-мажори – ані виведене з ладу спорядження, ані потрапляння у підводну пастку. Вміючи працювати із затриманим повітрям, військові зможуть зберегти своє життя або ж врятувати напарника.
Нагадаємо, що водолази в інших підрозділах також чекають на тренування і вже навіть склали невеличку чергу. І кожен з вас, друзі, може допомогти цим специфічним та унікальним, але вкрай важливим військовим підводникам! Кожна ваша гривня в рамках проекту «Школа військових водолазів» – це ефективний вклад в захист наших кордонів від агресора.