Потрошку сіємо добро, виходимо із підпілля і починаємо працювати із молоддю. Наприкінці квітня у стінах Національного медичного університету ім. Богомольця пройшла міжвідомча наукова конференція, присвячена питанням біомедичної інженерії. Вгадайте, хто точно мав що розповісти!
Володимира Оксимця ми згадуємо у рамках «Біотеху» чи не щоновини. Він робить усе, щоб нововирощені кістки та клітинки зайняли своє місце у організмі пацієнта і якнайшвидше призвели до його повного одужання. А от Дмитра Зубова ми згадуємо набагато рідше. А саме він дбає про те, аби хірургам було що трансплантувати. Науковець-біотехнолог, Дмитро опікується високотехнологічною лабораторією клініки і відповідає за виготовлення усіх клітинних матеріалів.
Доповідь Дмитра Зубова на конференції мала тему «Технології регенеративної медицини в травматології та ортопедії: тканинноінженерний еквівалент кістки». Якщо ж коротко – Дмитро поділився з присутніми науковцями та студентами практичними здобутками інноваційних технологій у царині клітинних технологій. Адже лише у рамках благодійного проекту «Біотех-реабілітація поранених» ці технології допомогли майже 90 тяжкопораненим бійцям! Щиро сподіваємося, що державна медицина таки колись вийде з науково-практичного анабіозу, подолає вікові злидні та безгрошів’я, і, зрештою, візьме на озброєння передові світові технології. От тут ми і розраховуємо на майбутніх лікарів.
Юні лікарі та науковці й самі дещо схожі на стовбурові клітини – насичаться знаннями, займуть своє місце у єдиному науково-практичному організмі і зміцнять кістяк вітчизняної медицини. Саме тому закладати в основу їхніх знань поняття про можливості інноваційних технологій – вдячна і необхідна справа. Тим часом, добрій справі можете допомогти і ви: адже кожна з історій вилікуваних у рамках проекту бійців є чудовим матеріалом для подальших наукових досліджень. Між тим, лікувати цих хлопців ми можемо виключно коштом народних пожертв, держава такі технології поки ще на практиці не застосовує та не фінансує. Оскільки вилікувано ще не усіх пацієнтів проекту «Біотех-реабілітація поранених», вчергове звертаємося по допомогу до вас: хай медики вчаться та роблять свою справу, ми ж мусимо оплатити це лікування та дати тяжкопораненим захисникам другий шанс. Правда ж, ми не покинемо їх у біді?