Днями Євгену, учаснику проекту «Біотех-реабілітація поранених», виконали чергову операцію: взяли та й пришили руку до живота. Це не помилка і не недбалість лікарів. Це – складна й цікава пластична операція, що називається «італійська пластика». Після завершення цього етапу почнеться основне лікування лівої руки Євгена: зону ураження кістки заповнять клітинними матеріалами, що сформують нову кісткову тканину. Зробити це зараз іще не можна – спотворені м’які тканини не дадуть вивести кістки у правильне фізіологічне положення. Відзначимо, що на складний та тривалий курс лікування Євгена ми, волонтери People’s Project, зібрали понад 600 000 гривень народних пожертв.
Так виглядала рука Євгена до операції. Марно відновлювати кістку, коли рука не має нормальної форми
Тепер же трохи докладніше пояснимо, у чому суть операції – не з доброго ж дива лікарі пришивають людям руки до тіла. Раніше «італійську пластику», яку розробила й впровадила італійська школа пластичної хірургії, застосовували для відновлення втраченого носа. Клапоть тканин висікали з руки і, разом з кінцівкою, пришивали до обличчя. Якийсь час пацієнт ходив із рукою, пришитою до голови, аж поки шкірний клапоть не приживався на обличчі і його остаточно не відрізали, формуючи новий ніс. Нині ж ця метода стосовно обличчя вже застаріла, тож застосовують її навпаки, для відновлення тканин рук. Для цього шкірний клапоть беруть із живота. От саме таку операцію і роблять зараз Євгенові.
Складні й чисельні лікувальні процедури зумовлені тим, що Євген страждає від наслідків тяжких поранень обох рук і коліна. Чоловіка поранило у липні 2016-го, у бою з російськими морпіхами: ті намагались відбити позицію на Луганщині, яку захопили і утримували наші хлопці. Кулеметною чергою Євгену розтрощило обидві руки, та навіть тяжко пораненим він рвався назад у бій. Ми скористались можливістю, поки Євген оговтувався після операції, і трохи помучили його розмовами.
Традиційна медицина пропонує ампутацію пальця і масштабний металоостеосинтез мереживом спиць та пластин. Втім, численні приклади інших бійців дають зрозуміти – ці тривалі процедури і спроби можуть виявитись марними, успішне зростання таких складних багатоуламкових переломів – радше щасливе виключення, аніж усталена лікувальна практика. Саме тому Євген не став гратися власним здоров’ям, долучився до проекту «Біотех-реабілітація поранених» і вже має перші позитивні результати. Цим він завдячує не лише майстерності лікарів клініки ilaya – адже усі рахунки на лікування Євгена ми, волонтери People’s Project, оплачуємо коштом ваших пожертв та допомоги спонсорів.
Мусимо нагадати: Євген – не останній пацієнт проекту, тож ми вкотре закликаємо вас не спинятись і продовжувати допомагати – саме ваші благодійні внески у рамках проекту «Біотех-реабілітація поранених» дозволяють фактично безнадійним хлопцям повертатися до нормального життя.