Майже здоровий! Днями боєць «Біотеху» Андрій рушив додому – чоловікові виконали додаткову операцію на руці. Згідно лікувального плану, це останній сеанс оперативного втручання. В ході операції Андрієві видалили ортопедичну пластину — адже кістка зрослася й чудово тримається вже і сама. Крім того, почаклували лікарі і над сухожиллями — звільнили їх від спайок, виконали часткову пластику і трішки відкоригували форму. Відтепер Андрій зможе розробляти поранену руку без жодних обмежень і має всі шанси на повне відновлення.
Лічені хвилини до операції. Андрій з нетерпінням чекає на остаточне одужання
Андрій — доброволець 93 ОМБр, поранення отримав ще у 2014 році. Осколок ворожої міни тяжко скалічив ліву руку, потрощив п’ясні кістки та порвав м’які тканини. Лікування у військових шпиталях не допомогло: одна кістка зрослася криво, друга ж за рік не зрослася узагалі. Крім того, як виявилося вже згодом, не зрослися і скалічені сухожилля.
До початку: третя п’ясна кістка так і не зрослася, друга ж зрослася криво
У рамках проекту «Біотех-реабілітація поранених» Андрієві наново перебрали потрощені кістки, вивели їх у правильне положення та заповнили зони ураження клітинними матеріалами, виготовленими із власних стовбурових клітин самого пацієнта. За певний час, точно згідно плану, кістки чудово зрослися, сухожилля ж відновили у ході пластичної операції. Тепер справа за малим — подальшою реабілітацією, чим мусить самостійно займатися уже сам Андрій.
Лікування Андрія оплатили спільними зусиллями: половину суми коштом благодійних пожертв зібрали волонтери «People’s Project», половину сплатив сам чоловік: до війни вів власний бізнес, тож мав певні заощадження. А от участь держави у лікуванні склала аж повний нуль: держава фінансує лише традиційні методи лікування, які найтяжчим пораненим просто не допоможуть. Втім, не будемо про сумне: шанс повернути до нормального життя хоча б частину тяжкопоранених пацієнтів у нас поки є. От тільки можемо ми це робити лише коштом народних пожертв. Тож ваша участь у проекті «Біотех-реабілітація поранених» буде вкрай доречною: ми не хотіли б полишати цих поранених бійців напризволяще і прагнемо використати усі можливості для їхнього відновлення. Давайте ж допоможемо нашим захисникам разом!