Ігор Ф., 24 роки. Боєць 28-ої окремої механізованої бригади, поранений біля Шахтарська.
Ліва нога:
– наслідки вогнепального кульового поранення лівої стегнової кістки;
– незрощений осколковий перелом стегна на межі верхньої та середньої третини;
– укорочення лівої стегнової кістки до 5 см. (4,7 см.).
Права нога:
– розрив передньої хрестоподібної зв’язки, виражена комбінована контрактура правого колінного суглобу.
Якщо не “Біотех”. Ігор лікувався у шпиталях два роки та переніс вже 7 операцій, але кістка не зростається й досі. Подальшого лікування у державних закладах не пропонують. Тим часом нога Ігоря тримається лише на штифті, що проходить вздовж усієї кістки. Один з гвинтів, які тримають штифт, вже зламався. Кілька днів потому сталося лихо – зламався і сам штифт. Такий розвиток подій призведе до ще більшого руйнування кістки та тяжкої інвалідності. Крім того, друга нога теж потребує якнайшвидшого лікування, щоб уникнути розвитку артрозу суглоба та подальших тяжких ускладнень.
Необхідне лікування: Реконструктивно-відновлювальне лікування стегнової кістки та колінного суглобу, що дасть Ігорю надію повернутися до повноцінного життя.
Ігор воював на Сході у складі 28-ої ОМБр. В середині серпня 2014 року біля с. Благодатне, що неподалік Шахтарська, отримав осколкове поранення – із побратимами потрапив у ворожу засідку. Тоді із 24 бійців живими залишилося лише шестеро, серед них і наш герой. Того літнього дня Ігореві пощастило вижити, та попереду у нього тяжка битва з наслідками поранення, битва за життя без інвалідності.
Спочатку хлопця лікували в Одеському шпиталі. Лікарі виконали монтаж штифта, та через значний дефект кісткової тканини кістка так і не зрослася. Навіть із штифтом Ігор не може пересуватися без милиць та відчуває сильні болі під час ходи. Тим часом кістка продовжує руйнуватися, як наслідок поранена нога вкорочується.
Одеська волонтерка Ольга Домбровська порадила Ігорю звернутися до проекту «Біотех-реабілітація поранених». Лікарі клініки ilaya готові виконати складне лікування та відновити ноги бійця.
Сам Ігор живе на Херсонщині. Строкову службу у війську пройшов ще до війни, а згодом, вже з власної волі, уклав контракт і долучився до лав 28-ї ОМБр. У червні 2014 року був направлений у зону АТО на захист українських кордонів. Брав участь у боях біля Маринівки, Успенки, у визволенні Савур-Могили разом із 30 бригадою. Після повернення зі Сходу Ігоря демобілізували. Він вступив до Суднобудівного університету у місті Херсон. Зараз продовжує навчання, але проблеми зі здоров’ям та постійні болі не лишають жодного шансу жити нормально. Шанс допомогти юному захиснику у нас є: коштом народних пожертв ми зможемо оплатити високотехнологічне лікування та врятувати Ігоря від інвалідності.
(У витрати входить реконструктивно-відновлювальне лікування дефекту лівої стегнової кістки. Після досягнення результатів буде розпочатий збір коштів та лікування правого колінного суглобу)
1. Обстеження протягом лікування (терапія, ортопедія, біострахування) – 19 000 грн.
2. Забір фрагменту малогомілкової кістки та червоного кісткового мозку (зі знижкою 40%) – 18 060 грн.
3. Ендотеліальні клітини, 40 млн. клітин (зі знижкою 50%) – 32 000 грн.
4. Періостальні клітини, 40 млн (зі знижкою 50%) – 32 000 грн.
5. МСК з кісткового мозку, 120 млн (зі знижкою 50%) – 78 500 грн.
6. Анестезія (зі знижкою 15%) – 6 698 грн.
7. Реконструктивно-відновлювальне лікування в стаціонарі (зі знижкою 40%) – 278 806 грн.
Оновлення бюджету
Протягом 2017 року в рамках запланованого курсу лікування було виконано декілька складних операцій із заміщення 10-сантиметрового дефекту стегнової кістки за допомогою стовбурових клітин. Лікування пройшло успішно – молода кісткова тканина саме активно формується, а з часом вона зміцніє і перетвориться на кістковий моноліт. За рекомендацією лікаря Ігор вже активно навантажує ногу. На жаль, через надмірну фізіологічну активність м’язів на травмованій нозі кілька гвинтів, які тримали фіксуючу пластину, не витримали навантаження та зламались: кістка витримала, а залізо – ні.
У грудні 2017 року була проведена термінова додаткова операція – реостеосинтез. Під час операції видалили зламані гвинти та закріпили пластини новими. Вартість додаткового оперативного втручання, витрати на необхідні матеріали, додаткові дні перебування в лікарні та необхідні аналізи поза затвердженим раніше кошторисом збільшили загальну вартість лікування на 97 369 гривень.
Процес трансплантації та зрощення кісткових тканин пацієнта пройшов успішно. У процесі подальшої реабілітації виникли непередбачувані ускладнення, що призвели до відторгнення траснплантату. У ході додаткових оперативних заходів лікарі мають намір компенсувати дефект за рахунок трансплантації власних тканин пацієнта. Сума додаткових витрат складе 248 651 грн.