19.10.2016: Шістнадцять операцій потому: «People's Project» береться за чергового тяжкопораненого бійця
24.06.2016: Бійцю Нацгвардії загрожує інвалідність. Відео
Володимир С, 37 років, боєць Нацгвардії, поранений біля м. Попасна.
Ліва нога
– дефект лівої великогомілкової кістки до 10 см
– вкорочення лівої гомілки до 6 см
– стан після ПЧКО з варусною та ротаційною деформацією
Володимир майже рік лікується у державних закладах, але через значний дефект кістки (сумарний дефект дорівнює 16 см) та перенесені ускладнення, нога залишається неопороздатною. У разі продовження лікування традиційними методами травмована нога залишиться на 6 см коротшою. Малогомілкова кістка, якою замістили дефект великогомілкової, залишиться слабким місцем ноги – у 100% випадків там виникає повторний перелом. Це може привести до інвалідності, дуже тривалого лікування та багатьох ускладнень.
Володимир – боєць Нацгвардії, поранений біля м. Попасна. 19 червня 2015 року, коли він виконував бойові завдання на блок-посту, місто було обстріляне російськими терористами з “Градів”. Це сталося о 6-й годині ранку. Снаряд розірвався у трьох метрах від Володимира, унаслідок чого він отримав численні осколкові поранення руки та ноги. Також був поранений цивільний, який знаходився неподалік блок-посту.
Після надання першої допомоги бійця транспортували у Попасну, потім лікували у Артемівську, Харкові та Львові. За цей час боєць переніс 16 операцій на нозі – спочатку лікували гнійну рану, потім поставили апарат та замістили дефект малогомілковою кісткою, але через зміщення кістки виконували повторні операції. З метою допомогти бійцю скоріше стати на ноги, його командир звернувся до People’s Project. Після цього Володимира обстежили у медичному центрі ilaya та прийняли рішення про включення його у соціальний проект, що допоможе бійцю швидше повернутисяя до повноцінного життя.
Володимир – львів’янин. Вдома його чекає дружина та двоє дітей – 15-річна Ганна та 9-річний Роман. До війни працював у охоронній фірмі, а вільний час проводив на дачі, не усією родиною вирощували овочі та фрукти. У серпні 2014 року Володимира мобілізували в зону АТО – спочатку він захищав країну у Дебальцево, а потім був переведений у район Попасної.
Потрібна ваша допомога, щоб дати можливість герою швидше стати на ноги.
реконструктивно-відновлювальне лікування гомілки з застосуванням біотехнологій, що допоможе повернути нозі опороздатність та повноцінні функції.
1. Обстеження протягом лікування (терапія, ортопедія, біострахування) – 39 244 грн
2. Забір фрагменту малогомілкової кістки та червоного кісткового мозку (зі знижкою 50%) – 15 050 грн
3. Ендотеліальні клітини, 60 млн. клітин (зі знижкою 40%) – 62 400 грн.
4. Періостальні клітини, 60 млн (зі знижкою 40%) – 62 400 грн.
5. МСК з кісткового мозку, 200 млн (зі знижкою 40%) – 145 200 грн.
6. Анестезія (зі знижкою 15%) – 5 746 грн
7. Реконструктивно-відновлювальне лікування в стаціонарі (зі знижкою 50%) – 281 859 грн
Оновлення бюджету:
Після того як Володимиру відновили 10-сантиметровий дефект кістки та приступали до другого етапу – витягання кістки по Ілізарову, виникла потреба у проведені додаткових процедур та операції. Лікарі змушені були витягнути уламок гвинта із стегна, бо він став заважати розробляти колінний суглоб. Додаткові витрати клініки на цьому етапі склали 32 702 гривні.
В рамках планового курсу лікування у 2016-2017 роках Володимир переніс кілька складних операцій для відновлення великогомілкової кістки, дефект якої складав близько 16 см. Лікарі застосували і традиційні методи, тобто остеосинтез за допомогою апарату Ілізарова, і революційно-нові клітинні технології.
Сьогодні триває успішне відновлення – регулярні обстеження свідчать, що нова кісткова тканина активно формується. На березень 2018 року заплановано зняття апарату.
Протягом різних етапів лікування бійця у 2017 році через складність випадку виникли додаткові витрати на загальну суму 20 743,5 гривень. Серед них – витрати на подовження тривалості анестезії понад заплановану, додаткову остеотомію великогомілкової кістки а також збільшення кількості діб перебування в стаціонарі.