Військовий водолаз – складна та відповідальна спеціальність. Без водолазів немає Флоту, без бойових плавців складно уявити собі Спецназ, навіть в Сухопутних військах є водолази-сапери, які розміновують водойми в зоні АТО. Вони – надійний захист України з моря.
В рамках проекту “Школа військових водолазів” інструктори-волонтери мають на меті підготувати водолазів до рівня розвинутих країн. Першими учнями в рамках проекту стануть водолази Маріупольського загону Морськоі охорони.
Інструктори спеціально підбирають та розробляють вправи для того щоб підготувати плавців саме до тих проблем з якими вони можуть стикнутися. Цього разу вчителі відпрацьовували вправу на володіння спорядженням під водою. На короткому відео ви можете її побачити.
Після перегляду відео може скластися враження, що вправа досить проста і не потребує ніяких особливих навичок. Так, професійний водолаз має її виконувати без особливих проблем. Але для цього потрібно докласти набагато більших зусиль, ніж здається.
По-перше, водолаз майже наосліп, занурюється на 5 метрів на дно басейна. На затримці дихання шукає спорядження, в умах поганої видимості для нього воно буде просто чорною плямою. Враховуючи те, що водолази працюють в Азовському морі, де видимість майже нульова, дуже важливо навчитися орієнтуватися при поганій видимості. Після того як учень знайшов спорядження він може зробити перший вдох. Але це теж не так просто. Треба мати навички дихати тільки ротом, поки не буде надіта цільнолицьова маска. Це значно складніше, ніж здається. Потім водолаз перевіряє спорядження і під водою надягає його та маску, що теж потребує певних навичок. Це досить лекий варіант завдання. Після відпрацювання базових дій під водою, вправа буде ускладнюватися.
Про “морських котиків”, бойових плавців, водолазів-розвідників і як їх тренуватимуть – можна дізнатися на сторінці проекту “Школа військових водолазів“. А ще подивіться цікавий телерепортаж з Маріуполя.
Для початку проекту у нас є майже все. Головне – є ініціативні, самовіданні та професійні інструктори, які готові працювати на ентузіазмі. Є учні, які дуже хочуть підняти свої навички до професійного рівня розвинутих країн та навчитися новому, а потім і захищати Україну з моря. У них вже є місце проведення та сприяння командування, що розуміє важливість професійного росту особового складу.
Але солдатам і їх вчителям дуже потрібна наша з вами підтримка. Без неї всі інші складові не матимуть сенсу.
Нещодавно під загрозою зриву опинився початок тренувань. Не можна цього допустити. Ми готові робити все від нас залежне, щоб надійно захистити Україну з моря. Просимо і вас активно долучатися. Разом захистимо майбутнє наших дітей!