Підготовка до навчального курсу триває. Днями інструкторський склад “Школи військових водолазів” провів випробування деяких типів нового водолазного спорядження, яке ми збираємось придбати та передати водолазам Морськоі охорони.
Місце проведення спусків- Дніпро, острів Труханів. Допомагали у цьому спеціалісти рятувально-водолазноі служби Києва. Звичайно, встигли і потренуватись, і навіть трохи почитстити дно пляжу. 🙂
Реалізація нашого проекту передбачає не тільки передачу водолазного спорядження, а й розробку новітньої навчальної програми підготовки водолазів. Це вимагає від наших інстркуторів постійних тренувань та самовдосконалення. Випробування спорядження стало ще одним приводом провезти чергове тренування. Адже постійне відпрацювання навичок та практика потрібна не тільки учням. Інструктори користуються кожною нагодою потренуватися та готуються до старту навчальної програми.
Далі ми більш детально розповімо про спорядження яке випробовували та використовували інструктори. Почнем з гідрокомбінезону.
Гідрокомбінезон сухого типу. Захищає водолаза від переохолодження, та від механічних пошкоджень під час роботи. Сучасні високотехнологічні “сухарі” виготовляються з сендвіча, в який входить гума, кордура та кевларова тканина. Герметичність костюму забезпечується обтюраційними гумовими манжетами та герметичною блискавкою. Під костюм одягається утеплювач щоб водолазу було сухо і тепло. )
Морський сигнальний прапор “Альфа”. Піднімається під час проведення водолазних робіт, і означає “у мене спущений водолаз, тримайтеся осторонь, малий хід”.
Під водою водолаз дихає стисненим повітрям, або газовою сумішшю. Основний або резервний запас повітря знаходится в балонах, що закріплені на спині за допомогою підвісної системи.
Повнолицьова маска “Interspiro Divator MK2”- світовий стандарт для професійних та військових водолазів. Забезпечує легке та безперешкодне дихання, та захист обличчя. Саме такі маски ми використовуватимо в процессі навчання.
Легендарні ласти “Jet Fin”, майже без змін випускаються вже більш як півстоліття. Потужні, міцні, надійні. Для водолазів морськоі охорони ми вибрали саме цю нестаріючу класику. )
Жак Ів Кусто казав: “Тисячу разів ніж не знадобиться вам під водою, а на тисяча перший- врятує вам життя!” Справжній водолазний ніж – мультифункціональний інструмент, з пилкою, стропорізом, лінійкою та молотком на руків’ї.
Водолазний манометр – показує робочий тиск у балонах, градуйований в атмосферах, на цифри нанесено люмінофорні мітки для того, що б його покази було видно навіть у повній темряві. Згідно Правил водолазної служби, робочий тиск у апараті 50 Атм зобов’язує водолаза виходити на поверхню.
Консоль приладів включає у себе манометр, термометр, компас та глибиномір. Існують як аналогові, так і цифрові консолі. Перевага аналогових – простота та надійність, але цифрові мають більшу точність.
Комплект автономного легкого водолазного спорядження, так звана “SCUBA”. Включає у себе балони зі стисненим повітрям, підвісну систему, жилет – компенсатор плавучості, редуктор високого тиску, повнолицьову маску та резервний легеневий автомат. Дозволяє проводити водолазні роботи на глибинах до 60 метрів. Принципову схему акваланга винайшли офіцер французьких ВМС Жак Ів Кусто, та інженер Еміль Ганьян в далекому 1943 році.
Водолазний сигнал. Служить для передачі сигналів водолазу, а також для страховки. Один кінець з огоном закріплено на водолазі, а інший – тримає в руках забезпечуючий водолаз. Згідно Правил водолазної служби забезпечуючому водолазу забороняється сидіти та випускати з рук кінець. Сигнали від водолаза та до водолаза зведено у спеціальну таблицю, наприклад один раз смикнути означає “Як себе почуваєш?”
Водолазний ліхтар – джерело освітлення під водою. Існує велика кількість підводних світильників – від невеликих ручних ліхтарів до потужних освітлювальних установок з електроживленням з поверхні. Для тренуваннь в рамках проекту ми обрали компакті та надійні ліхтарі.
Вже скоро ми плануємо розпочати навчання водолазів. Загін морської охорони та інструктори постійно готуються до зустрічі в Маріуполі. 🙂 Для того щоб все вийшло, щоб відбулись навчання, щоб водолази отримали нове спорядження та, головне, нові знання та навички, нам потрібна ваша допомога. Просимо всіх долучатися та підтримати проект.