Минулого тижня у Харкові на базі басейну “Локомотив” відбувся фінал кубка Украіни з акватлону (підводна боротьба). А оскільки тренер команди м.Києва Валерій є нашим інструктором в рамках проекту Школа військових водолазів, а на базі акватлону побудована навчально-тренувальна програма проекту ми не могли пропустити такий цікавий захід, а отже відправились до Харкова робити спортивний фоторепортаж.
Акватлон називають спортом бойових плавців, і це дійсно так. Адже не кожен може витримати блискавичний поєдинок під водою на затримці дихання. На ногах у спортсменів манжети зі стрічками, переможцем вважається спортсмен, який в процесі боротьби першим зірве стрічку з ноги суперника і покаже її над водою.
Розроблений наприкінці 80-х у СРСР, акватлон є молодим видом спорту – перший Чемпіонат Світу пройшов лише у 2012 році, але його популярність постійно зростає. Унікальність акватлону полягає в тому, що це по суті готова база для підготовки тих, кому вода стала рідним середовищем – водолазів, рятувальників, моряків. Спортсмен-акватлоніст підготовлений до екстремальних ситуацій на воді та під водою, і готовий миттєво відреагувати на небезпеку. Вміння плавати, ходити на ластах, пірнати на затримці дихання, бути спритним і витривалим – ось ті якості які розвиває акватлон.
На жаль, не дивлячись на те що акватлон є унікальним військово-прикладним видом спорту, в Україні він фактично кинутий напризволяще. Нечисленні ентузіасти-тренери тренують дітей в секціях в Києві, Миколаєві, Кривому Розі, Одесі зовсім не маючи підтримки від держави. Тим не менш, на останніх міжнародних змаганнях з акватлону у Таллінні наші спортсмени взяли призові місця. До речі, від Естоніі виступали справжні бойові плавці. Вже декілька краін світу, зокрема і Росія, використовують елементи акватлону для підготовки фахівців-водолазів силових структур. На жаль, України в цьому списку немає, але ми вирішили виправити ситуацію.
Проект Школа військових водолазів передбачає використання акватлону у своїй навчальній програмі в якості базової підготовки. В штаті наших інструкторів є і тренер з акватлону, Валерій Науменко, який одночасно є тренером Федерації підводного спорту та підводної діяльності в Києві. Оскільки наш проект є повністю волонтерським, у якості вдячності за тренерську роботу Валерія та його колег, ми придбаємо дитяче підводне спорядження і передамо його секціі акватлону м.Києва. Підтримуючи військових водолазів, ми водночас підтримуємо дитячий підводний спорт, адже діти – це наше майбутнє!
Автор фото – Сергій Глущенко