Організатори проекту «Банк шкіри. Лікування опіків» провели брифінг, присвячений першим результатам роботи проекту. У заході взяли участь Дружина Президента Марина Порошенко, засновник проекту та генеральний директор ilaya Олексій Шершньов, генеральний директор ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця» Світлана Діденко та координатор Всеукраїнського центру волонтерів «Народний проект» Артем Ковальчук.
Додаткова інформація стосовно результатів роботи на сайті Президента України
Під час візиту в медичний центр ilaya відбувся огляд надсучасної біотехнологічній лабораторії підрозділу ilaya.регенерація, де триває, розпочате наприкінці січня, культивування клітинного матеріалу для створення “Банку шкіри”.
На сьогоднішній день резерв банку шкіри вже становив близько 200 млн. клітин. Разом з тим сторони-учасники проекту прийняли рішення про розширення категорій опікових хворих, які матимуть шанс на допомогу, відтепер проект опікується окрім військових і мирними громадянами, які за медичними показниками, гостро потребують застосування цієї технології. Відповідно до цього рішення половина вирощених клітин вже використана для лікування перших двох пацієнтів – це 17-річний Антон та 23-річний Олександр, які отримали глибокі опіки унаслідок нещасних випадків. Також після стадії підготовки та обстеження розпочинається лікування ще трьох постраждалих – 2-х бійців АТО, 40-річного Олександра та 36-річного Романа, а також учасника Євромайдану, 23-річного Романа.
За словами учасників брифінгу, для стартового етапу проекту завдяки пожертвам було зібрано вже понад 70% коштів від суми необхідної для започаткування “Банку шкіри” в розмірі 2,4 млрд. клітин. Утім, фінансову проблему вдалось вирішити за рахунок меценатів. Одним з них стала фармацевтична фірма “Дарниця”, яка допомогла закрити потреби з формування повноцінного банку шкіри та зробила внесок у розмірі 800 000 гривень. На прикладі цього внеску була презентована система нумерованого сертифікату “Народний внесок”, номінал якого відповідає внеску донора в благодійний фонд на платформі «Народний проект».
Учасники брифінгу також звернули увагу на основні питання у роботі проекту «Банк шкіри. Лікування опіків» – складності з перевезенням опікових хворих з інших міст України, поглиблення співробітництва з державними медичними закладами, що допоможе підбирати пацієнтів з найважчими випадками опіків, а також об’єднання навколо проекту небайдужих громадян та меценатів.
Проект «Банк шкіри. Лікування опіків» був створений наприкінці минулого року з метою лікування глибоких опіків за допомогою клітинних технологій, які дозволяють швидко та якісно відновити велику площу шкіри, уникаючи рубцювання рани. 23 січня відбулася презентація проекту сторонами – учасниками якого виступили Дружина Президента, яка надала свій патронат проекту, медична компанія ilaya, яка забезпечує вирощування клітинного матеріалу, Київський міський опіковий центр, на базі якого проводиться застосування клітинних технологій та лікування пацієнтів, а також Всеукраїнський центр волонтерів «Народний проект» який забезпечує збір необхідних коштів і веде прозору звітність надходження та використання коштів.